Didžiausios pasaulio ekonomikos pagal BVP


Didziausios pasaulio ekonomikos 2017. Didziausios europos ekonomikos 2017.

Įvadas. Bendrasis vidaus produktas. Didžiausių pasaulio ekonomikų top. Pagal bvp 2015 metais. Ateities prognozės jav ir kinijai. Diskusiniai klausimai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Vienas svarbiausių ekonomikos rodiklių yra BVP, kuris parodo šalies ekonomikos išsivystymo lygį. Ne viena agentūra suvedinėja tokias statistikas ir tai leidžia joms konkuruoti, lenkti vienai kitą ir kovoti dėl lyderės vardo. Laikui bėgant kito pirmaujančių šalių dešimtukas. Vienos šalys didžiausią dėmesį skyrė paslaugų sektoriui, kitos pramonei ar naujausioms technologijoms. Savo darbe ir aptarsim kuo ypatingos pirmaujančių šalių ekonomikos ir kas padeda joms išsilaikyti lyderių pozicijose.

Darbo tikslas. Apžvelgti didžiausių pasaulio šalių ekonomikas pagal BVP, panagrinėti ateities prognozes bei palyginti pasaulio ekonomikas.

Darbo uždaviniai:

Paaiškinti kas yra BVP;

Aptarti didžiausias pasaulio ekonomikas pagal BVP;

Pristatyti šalis, kurios pagal ateities prognozes bus lyderės pagal BVP;

Palyginti didžiausių pasaulio ekonomikų skirtumus.

Nuo 2014 metų Jungtinė Karalystė yra didžiausių pasaulio ekonomikų pagal BVP penketuke, kadangi nuo praėjusių metų J.K. patyrė stipriausią vystymąsi nuo 2007. 2014 metais bendrasis vidaus produktas viršijo iki krizinius lygmenis dėl optimistiško trijų svarbiausių sektorių atlikimo: paslaugos (ypač bankininkystė, draudimas ir verslo paslaugos), gamyba, ir statyba.

Svarbiausi Jungtinės Karalystės ekonomikos sektoriai 2014 m. buvo viešasis administravimas, gynyba, švietimas, žmonių sveikatos priežiūra ir socialinis darbas (18,3 %), didmeninė ir mažmeninė prekyba, transportas, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugos (18,4 %), pramonė (13,5 %). Pagrindinės pramonės šakos: automobilių gamyba, aeronautikos ir farmacijos pramonės. Žemės ūkis Jungtinėje Karalystėje yra labai mechanizuotas ir atitinka Europos standartus. Žemės ūkyje pagaminama apie 60% reikalingos maisto pramonės produkcijos. Taip pat Jungtinė Karalystė turi didelius anglies, gamtinių dujų ir naftos atsargas.

2015 metų J.K. prieaugis 2,5%. Jungtinės Karalystės bendrasis vidaus produktas sudaro 4.74 procento pasaulio ekonomikos.

2015 metais BVP prieaugis Vokietijoje 1,7%. Vokietijos bendrasis vidaus produktas sudaro 6.21 procento pasaulio ekonomikos.

Japonija jau 5 metus iš eilės išlaiko savo poziciją didžiausių pasalių ekonomikų pagal BVP penketuke, užimdama trečiąją vietą. Pagal ateities prognozes, ateinančius penkis metus Japonija sugebės išlaikyti savo poziciją topuose.

2015 metais BVP prieaugis Japonijoje 1,5%. Japonijos bendrasis vidaus produktas sudaro 7.42 procento pasaulio ekonomikos.

2) Kinija – BVP: $11,2 trilijono

Kinijos ekonomika užima antrą vietą tarp didžiausių pasaulio ekonomikų ir jau nuo 2005 metų ji sparčiai auga ir aplenkė daugelį kitų šalių. Manoma, kad po kelerių metų, taip sparčiai didėjant Kinijos ekonomikai, ji aplenks ir pirmąją vietą užimančią JAV.

Manoma, kad Kinijos ekonomikos augimą lėmė dvi priežastys. Pirma, čia stebimas itin aukštas investicijų lygis. Kinijoje yra nuo 40% iki 45% (JAV — 17%). Antra, itin greita technologinė pažanga. Labai aktyvi valstybės pagalba steigiant aukštų technologijų bendras įmones Kinijoje.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 264 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (2651 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aistė
  • Didžiausios pasaulio ekonomikos pagal BVP
    10 - 2 balsai (-ų)
Didžiausios pasaulio ekonomikos pagal BVP. (2015 m. Gruodžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/didziausios-pasaulio-ekonomikos-pagal-bvp.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 00:45
×