Didžiausių pasaulio fondų biržų veiklos ypatumai


Finansų kursinis darbas.

Įvadas. Teoriniai aspektai. Vertybiniai popieriai. VP rinkos dalyviai. Fondų rinkos. Fondų biržos. Fondų biržos nariai ir jų funkcijos. Biržose atliekamos operacijos. Operacijų vykdymo schema. Prekybos Sistema. Centrinė rinka. Prekyba akcijomis fiksuota kaina. Nepertraukiama prekyba. Prekyba skolos vertybiniais popieriais. Tiesioginiai sandoriai. Atsiskaitymai. Vertybinių popierių registracija. Vertybinių popierių kotiravimas ir kotiravimo metodai. Didžiausios pasaulyje fondų biržos ir jų ypatumai. NYSE (Niujorko Fondų Birža). Nasdaq. Tokijo fondų birža. Londono vertybinių popierių birža. Niujorko Prekių Birža. Vienos Fondų Birža. Frankfurto Fondų Birža. RТС. Forex. Mtvb. Biržų veiklos reguliavimas. Dabartinės biržų situacijos analizė. Nyse. Nasdaq. London Stock Exchange. Išvados.


Kompanijoms, siekiančioms sėkmingai vykdyti savo funkcijas, yra būtinas kapitalas arba investuoti pinigai. Kai kompanijai yra reikalingas didelis kapitalas, jos valdybos nariai gali nuspręsti viešai parduoti savo vertybinius popierius. Taigi, galima sakyti, kad vienas svarbiausių rinkų finansinių instrumentų yra fondai, kurie ir yra suinteresuoti nukreipti sukauptas lėšas į akcijas, obligacijas, kitus investicinius instrumentus bei, žinoma, gauti iš to pelną. Kitais žodžiais tariant, investuojantys asmenys ar kompanijos siekia nebrangiai nusipirkti vertybinių popierių, o pakilus akcijų vertei juos pelningai parduoti. Tačiau rizikos yra visose finansinėse investicijose daugiau ar mažiau. Vieni žmonės, perka nekilnojamąjį turtą, nežinodami ar jo vertė po kelerių metų padidės ar sumažės, kiti padeda savo santaupas į banką, tikėdamiesi saugiai išlaikyti savo pinigus. Tokius rizikingus veiksmus iš dalies galima prilyginti ir fondų rinkai, tačiau vis dėlto situacija čia daug sudėtingesnė. Trumpai tariant, lėšų investavimas į vertybinius popierius yra akcijų pirkimas, viliantis, kad verslas klestės ir vertybinių popierių kaina didės. „Pelnyti pingus tokiu būdu yra sunkiausia“, - teigė vienas psichiatras, prekybos stresų specialistas. Tai nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti naujam investuotojui. Pirmiausia, vertėtų išsiaiškinti, kaip vertybinių popierių birža veikia. Pardavėjai gatvių prekyvietėse sutinka pirkėjus ir tarpusavyje užmezga prekybinius santykius. Todėl nesunku įsivaizduoti ir vertybinių popierių biržą – tai prekyvietė perkantiems ir parduodantiems vertybinius popierius. Bet kurią valandą, bet kurią savaitės dieną kažkur pasaulyje veikia fondų birža, kadangi jų gausu daugelyje šalių. Pati stambiausia fondų birža pasaulyje yra įsikūrusi JAV, Niujorke. Tai New York Stock Exchange (NYSE). NYSE yra pasaulinė lyderė pagal vertybinių popierių registrą (turi daugiau kaip 2500 VP), prekybą grynosiomis paprastosiomis akcijomis (skaičiuojant JAV doleriais), nuosavą kapitalą bei rinkos duomenų platinimą.

Darbo objektas – Didžiausios pasaulio fondų biržos.

Darbo tikslas – ištirti fondų biržų veiklą bei stambiausias fondų biržas pasaulyje.

Darbo uždaviniai:

Aptarti fondų biržų veiklą, jos reguliavimą ir biržų narius;

Ištirti fondų biržų atliekamas operacijas ir vykdymo schemas;

Aprašyti vertybinių popierių prekybą ir kotiravimą;

Išanalizuoti didžiausių pasaulio fondų biržų veiklą ir jos ypatumus.

Vertybiniai popieriai gali būti materialūs, t.y. dokumentai, kurie turi nustatytą formą ir turinį, ir nematerialūs, t.y., kurie neturi materialios formos.

Pagal disponavimo būdą vertybiniai popieriai gali būti:

Šių finansinių instrumentų rinka yra labai didelė, o investavimas be jų galima sakyti neegzistuotų. Vertybiniai popieriai gali būti įtraukiami į biržos prekybos turinį, t.y. listinguojami biržoje, taip pat ir prekiaujami privačiai ar užbiržinėje (OTC) rinkoje.

Vertybiniai popieriai gali būti išleisti vyriausybių, savivaldybių, finansinės institucijų, fizinių asmenų, bet dažniausiai juos išleidžia įmonės: AB arba UAB (nors prekyba UAB akcijomis yra daug labiau apribota nei AB akcijomis).

Iš tikrųjų visi vertybiniai popieriai yra skirstomi į skolos arba nuosavybės vertybinius popierius. Akcijos yra pagrindiniai nuosavybės vertybiniai popieriai, o obligacijos – pagrindiniai skolos vertybiniai popieriai.

Kai kuriais vertybiniais popieriais prekiaujama vertybinių popierių biržose, tačiau ne visais. Ten sandoriai dažnu atveju sudaromi akcijomis, obligacijomis, biržose prekiaujamais fondais (ETF), išvestinėmis priemonėmis. Kitais vertybiniais popieriais gali būti prekiaujama be biržos pagalbos (tiesiogiai), jei yra galimybė jų nuosavybę perleisti.

Akcijos - tai nuosavybės vertybinis popierius. Akcijos jų turėtojui suteikia teisę valdyti įmonę, dividendus bei kitas išmokas, tačiau tai priklauso nuo jų dalies. Depozitoriumo pakvitavimus galima priskirti kaip papildomą vertybinių popierių rūšį prie akcijų.

 • Finansai Kursiniai darbai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Paulina
 • 38 puslapiai (7417 žodžių)
 • Universitetas
 • Finansų kursiniai darbai
 • Microsoft Word 1132 KB
 • Didžiausių pasaulio fondų biržų veiklos ypatumai
  10 - 8 balsai (-ų)
Didžiausių pasaulio fondų biržų veiklos ypatumai. (2016 m. Gegužės 23 d.). http://www.mokslobaze.lt/didziausiu-pasaulio-fondu-birzu-veiklos-ypatumai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 03:32