Didžioji Britanija referatas


Įvadas. Didžios Britanijos istorija. Didžiosios Britanijos kultūra, įžymybės. Bendravimo ypatumai Didžiojoje Britanijoje. Didžiosios Britanijos karalienė ir premjerai. Bendri ekonominiai faktai apie Didžiają Britaniją. Didžiosios Britanijos santykiai su Lietuva. Literatūra.

Stovėjimas eilėse yra nacionalinis laisvalaikio leidimas: niekada stengiamasi nepažeisti eilės tvarkos, o jeigu jau yra eilė, eikite į jos galą ir laukite, kad ir kiek laiko tai tektų daryti. Eilės susidaro prie visų viešųjų paslaugų ir kitur. Žmonės vaikšto laikydamiesi kairės pusės, važiuoja kairiąja juosta ir lenkia iš dešinės: taip pasakytina ir apie liftus, ir apie judančius šaligatvius, bei eskalatorius. Nepamirštama, kad kaip pėstysis, jis turi pirmenybę tik prie ,,zebro” perėjos, automobiliai privalo tučtuojau sustoti, kai tik pėstysis įžengia ant ,,zebro” perėjos.

Kaip ir daugelyje Europos šalių masinė prekyba ir orientavimas į masinį pirkėją tebėra naujas dalykas, nes tai kultūros, orientuotos į gerą amatininko darbo kokybę ir miestietišką produkciją. Darbo valandos nustatomos neatsižvelgiant į kliento poreikius ( daug parduotuvių uždarytos savaitgaliais ir šiokiadienių vakarais – išskyrus ketvirtadienius), todėl, norint būti aptarnautas parduotuvėje ar restorane, paprastai, reikia laukti ilgai ir kantriai; vienu metu aptarnaujamas vienas klientas, ir kol nebaigiama su juo, kito niekas net nepastebės. Įprasta, kad klientų pardavėjas nemato tol, kol nėra žvilgsnių kontakto. Rūkymas viešose vietose nyksta.

Monetomis vis dar galima skambinti iš daugelio viešųjų telefonų, tačiau nemažai jų veikia tik su kortelėmis.

Viešąjame transporte laikoma mandagumu užleisti vietą senukams, tėvams su kūdikiais ar invalidams, tačiau vyrai neužleidžia vietos maždaug tokio pat amžiaus moterims. Į taksi lipama iš priešingos vairuotojo pusės, prieš sumokant išlipama ir prieinama prie vairuotojo langelio.

Sostinė Londonas ne tik didžiulis miestas, kuriame gyvena 7 milijonai žmonių, bet ir politinis, finansinis bei kultūrinis Didžiosios Britanijos centras. Londonas – vienas svarbiausių pasaulio finansų centrų. Čia įsikūrę daugelis nacionalinių bankų ir kompanijų. Niekur kitur pasaulyje per dieną nepakeičiama tiek valiutos kaip Londone. Londono Sityje yra daugiau kaip 500 bankų, kuriuos į sostinę pritraukė jos pirmavimas finansų pasaulyje ir per daugelį metų šalyje sukaupta didžiulė bankininkystės ir finansinių paslaugų patirtis.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 33 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1822 žodžiai)
  • Justina
  • Didžioji Britanija referatas
    10 - 6 balsai (-ų)
Didžioji Britanija referatas. (2016 m. Sausio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/didzioji-britanija-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 21:37
×