Didžioji Britanija skaidrės (2)


Didžioji Britanija. Didž. Brritanjos herbas. Didž. Britanijos vėliava. Himnas. Long live our noble Queen, God save the Queen. Ankstesni herbai. Geografinė padėtis. Jungtinė Karalystė – salų valstybė. Daug įlankų, užutėkių, pusiasalių. Šiaurėje – pasienyje su Škotija Čevioto kalvos. Pietuose – kreidinės Šiaurės ir Pietų Dauno aukštumos. Anglija (Londonas) Škotija (Edinburgas) Velsas (Kardifas) Šiaurės Airija (Belfastas). Jorkšyras ir Hamberis. Kiekvienas regionas skirstomas į grafystes. Visuomeninė padėtis. D. Britanija dažnai vadinama tradicijų šalimi. Vykdomoji valdžia priklauso ministrų kabinetui. Yra apskaičiuota. Jungtinė Karalystė neturi jokios oficialios kalbos. Pasiskirstymas pagal religiją Krikščionys –. Anglikonų bažnyčia yra didžiausia šalyje ir ją remia šalies vyriausybė. Jungtinėje Karalystėje veikia vieni žymiausių pasaulio universitetų – Kembridžo Universitetas ir Oksfordo Universitetas. Izaokas Niutonas. Čarlzas Darvinas. Spėjama, kad nemažai šiuolaikinių sportų kilę Jungtinės Karalystės teritorijoje – futbolas. Viljamas Šekspyras. Agata Kristi. The Beatles. Ekonomika. Didžioji Britanija - Pramonės revoliucijos lopšys. Dabartinė ekonomika. Didžiosios Britanijos nacionalinis ekonomikos ir socialinių reikalų tyrimų institutas prognozuoja. Lietuvos Ir didžiosios Britanijos ryšiai. Lietuvos ir D. Britanijos ekonominiai ryšiai abiems šalims yra gana svarbūs. Šias dvi šalis jungia ir švietimo. Šaltiniai.


Lietuvos ir D. Mums D. Britanija yra 10 vietoje, kaip prekybos partnerė (apyvarta – 1,638 mlrd. EUR), 8 vietoje, kaip eksporto partnerė (0,926 mlrd. EUR), 12 vietoje, kaip importo partnerė (0,676 mlrd. EUR). Perspektyvūs sektoriai eksportui: chemijos pramonė, maistas, mediena, baldai, tekstilė ir drabužiai, turizmas. Importo struktūra: branduoliniai reaktoriai, katilai (boileriai), mašinos ir mechaniniai įrenginiai (21,8%), elektros mašinos ir įrenginiai bei jų dalys (13,53%), optikos, fotografijos, kinematografijos, matavimo, kontrolės, precizijos, medicinos arba chirurgijos prietaisai (6,62%).

  • MS PowerPoint 11985 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 32 puslapiai (1418 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Simona
  • Didžioji Britanija skaidrės (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Didžioji Britanija skaidrės (2). (2017 m. Lapkričio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/didzioji-britanija-skaidres-2.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 17 d. 18:10
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!