Didžioji laisvių chartija


Didzioji laisves chartija. Priimta didzioji laisviu chartija. Didzioji laisviu chartija anglija. Didziosios laisviu chartijos. Laisves chartija. Didžioji laisviu chartija paskelbta. Didžioji laisvės chartia. Kada buvo paskelbta. didzioji laisviu chartija. Kas yra didzioji laisviu chartija. Istrauka is didziosios laisviu chartija.

Jono, dievo meilei Anglijos karaliaus, Airijos senjoro, Normandijos ir Akvitanijos hercogo ir Anžu grafo sveikinimas savo ištikimiems arkivyskupams, vyskupams, abatams, grafams, baronams, justiciarijams, miškų žinybų tarnautojams, šerifams,beilifams, tarnams ir pareigūnams.

žinokite, kad mes su dievo įspėjimu ir mūsų sielų išgelbėjimu, ir visų mūsų pirmtakų ir palikuonių, dievo garbei ir dėl šventosios bažnyčios išaukštinimo, patariami garbingiausių mūsų tėvų stefano, kenterberio arkivyskupo, primo visos anglijos ir šventosios romos bažnyčios kardinolo, henriko, dublino arkivyskupo, viljamo iš londono, petro iš vinčesterio, žosleno šventojo, gugono iš linkolno, volterio iš usterio, viljamo iš koventrio ir benedikto ročesterio vyskupo; magistro pandulfo senjoro popiežiaus subdiakono ir jo dvaro nario – brolio eimeriko, bažnytinės kariuomenės magistro anglijoje ir kilmingų vyrų: grafo pembroko viljamo maršalo, salzberio grafo viljamo, voreno grafo viljamo, arondelos grafo viljamo, škotijos konsteblio alano de-galojo, džeroldo sūnaus voreno, gereberto sūnaus petro, guberto de-burgo, puatu senešalo, gereberto sūnaus gugono de-nevilio matvėjaus, tomo baseto, alano baseto, filipo d’obinės, roberto de-popslio, džono maršalo, gugono sūnaus džono ir kitų mums ištikimų.

Pirmiausia, prisiekiame dievu, mūsų chartija patvirtino už mus ir mūsų palikuonis visiems laikams, kad anglijos bažnyčia būtų laisva ir galėtų naudotis savo teisėmis ir neliečiamumu, rinkimų laisve, kurie yra laikomi svarbiausiais, reikalingiausiais bažnyčiai. Mes laisva valia dar iki nesutarimų, iškilusių tarp mūsų ir baronų, pasiskundėme, savo raštu patvirtinome ir gavome senjoro popiežiaus inocento trečiojo patvirtinimą, kuriuo mes vadovausimės ir laikysimės, ir norime, kad ateities kartos sąžiningai per amžius vadovautųsi.

Sutinkame, kad visi laisvi mūsų karalystės žmonės, mes ir mūsų palikuonys visiems laikams turėtų žemiau išvardintas laisves, kad jas turėtų nuo mūsų ir mūsų palikuonių.

Jeigu kas iš grafų ar baronų ar kitų savininkų, turinčių nuosavybę už karinę tarnybą numirs ir tuo metu turės pilnamečių įpėdinių, tai jis (palikuonis) turės gauti palikimą po senovinio reljefo sumokėjimo; tai yra grafo palikuonis ar palikuonys turės sumokėti už visą grafo baroniją 100 svarų ( sterlingų), barono įpėdinis ar įpėdiniai už visą baroniją – 100 svarų, riterio įpėdinis ar įpėdiniai, valdantys visą riterišką fiefą (valdą), - daugiausia 100 šilingų; o kas turi mokėti mažiau, tegu ir moka mažiau pagal seną fiefo paprotį.

Jei įpėdinis ar kuris iš paveldėtojų yra nepilnametis ir turės globą, tai sulaukęs pilnametystės gaus savo palikimą be reljefo mokesčio ir rinkliavos.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2010 m.
  • 6 puslapiai (3798 žodžiai)
  • Albertas
  • Didžioji laisvių chartija
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Didžioji laisvių chartija. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/didzioji-laisviu-chartija.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 13:13
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo