Didžioji literatūra


Literatura puoseleja dvasines vertybes. Ar svarbios senosios vertybes. Senosios literaturos vertybes. Komercine literatura. Senojoje literaturoje puoselejamos vertybes yra svarbios ir siandien. Ko mus moko senoji literatura. Kultūros 8, kalbėjimo pardavimas. Senoji literatura. Kuo mums svarbi senoji literatura. Ar ir siandien svarbios senosios vertybes?.

Literatūra – tai rašytinis menas. Tai yra vienas iš pasaulio pažinimo būdų. Literatūra svarbi dalis mūsų gyvenime, ji mus moko, suteikia žinių, tobulina vaizduotę, padeda sklandžiau reikšti mintis, lavina protą, puoselėja dvasines vertybes. Knygos, kaip paveikslai ar muzikos kūriniai, atlieka ne tik estetinę, bet ir auklėjamąją funkciją. Skaitydami galime ne tik jausti malonumą ar atsipalaidavimą, bet ir puoselėti savo gerąsias savybes, rasti atsakymus į klausimus, kurie neduoda ramybės. Pernelyg daug skaitoma vidutinių knygų: prie jų gaištamas laikas. Todėl yra svarbu perskaityti kūrinius, kurie mums gyvenime būtų reikšmingi, ką nors jam suteiktų, tam yra svarbūs literatūros kūriniai pavadinti ”didžiąja literatūra“.

Visiškai pritariu Romualdo Granausko nuomonei, kad nei Da Vinčio kodas, nei Haris Poteris nėra Didžioji literatūra. Nors tokio tipo knygos šiuo metu yra plačiai žinomos, jas skaito ir jomis domisi daugelis žmonių visame pasaulyje, bet mano manymu jos nėra tokios knygos, kurios išliks dar daugelį metų, net ir dabar galima išgirst vis daugiau kritikos, bei blogų atsiliepimų apie jas. Laikui bėgant žmonių mąstymas, pomėgiai, poreikiai, bei knygų tendencijos keičiasi ir tokios knygos neužsilieka. Ypač todėl, kad tai yra fantastinio žanro knygos, kurios mums ne daug ką suteikia gyvenime, nebent tas skaitymo minutes, kada mus įtraukia į kitus gyvenimus, kuriuos mes pergyvename savyje. Taip pat tai yra lyg ir komercinė literatūra, nes jos rašomos ne tiek dėl naudos skaitytojui, kiek dėl naudos rašytojui. Jis stengiasi, kad knyga taptų paklausi, kad būtų galima parduoti daugiau kopijų, tai lyg savotiškas verslas. Tačiau nepaneigsime kad šiuolaikinis pasaulis sukasi aplink pinigus.
  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 8 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (898 žodžiai)
  • Mokykla
  • Dovliukas
  • Didžioji literatūra
    10 - 2 balsai (-ų)
Didžioji literatūra. (2012 m. Lapkričio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/didzioji-literatura.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 22:20
×