Didžioji recesija


Įvadas. Ekonominis ciklas. Didžioji recesija. Krizės ištakos – nekilnojamojo turto burbulo sprogimas. Palūkanų normos. Antrarūšės paskolos ir paskolų ėmėjams švelninimas. Recesijos pasekmės. Atsakas į nuosmukį. Išvados. Šaltiniai.

Nuo seno yra  žinoma, kad pasaulio ekonomika vystosi cikliškai. Kadangi verslo ciklai yra viena pagrindinių problemų makroekonomikoje, tai jų svyravimai yra labai jaučiami visoje ekonomikoje. Žinoma, finansų krizės ir įvairios recesijos yra pasikartojantys reiškiniai ir galima būtų ginčytis ar įmanoma jų išvengti. Nebent tik, pasimokius iš buvusių klaidų, pasitelkiant tam tikras fiskalines, monetarines politikas bei kontrolės mechanizmus, kurie leistų sušvelninti ekonomikos svyravimų keliamas finansisnes problemas. To pasekoje, šiais laikais yra vis daugiau diskutuojama apie 2007m. Jungtinėse Amerikos Valstijose prasidėjusia pasauline krizę, kuri dėl globalizacijos procesų sugebėjo išplisti ir pasiekti daugybę pasaulio šalių. Ši pasaulinė krizė yra susijusi su nekilnojamojo turto sprogimu, bei antrarūšėmis paskolomis, kurios pasekoje sugriuvo ne tik JAV nekilnojamojo turto ir finansų rinkos, tačiau ir daugelį pasaulio valstybių sugebėjo įtraukti i recesiją. Todėl šiame rašto darbe daugiausiai dėmesio skirsime šios krizės sukeltai Didžiajai recesijai, stengsimės išsiaiškinti jos priežastis, kodėl ji prasidėjo, bandysime įsigilinti į jos neigiamus padarinius pasaulio šalims , bei aptarsime kaip buvo su ja kovojama.

Darbo tikslas: išnagrinėti Didžiosios recesijos priežastis, aptarti jos eiga, priežastis bei pamokas.

Visame pasaulyje ekonomika nuolatos auga, tačiau ekonomikos augimas nėra pastovus. Dažnai ekonomika kamuoja nuolatiniai svyravimai, kurie yra vadinami – ekonominiais ciklais. Ekonomikos ciklas susideda iš keturių dalių:

Visi šie svyravimai sukelia nemažai problemų, tokių kaip įvairios recesijos ar finansų krizės. Kadangi, tai yra pasikartojantis reiškinys būtina ieškoti būdų sušvelninti jų sukeliamoms pasekmėms.

2008 m. rudenį pasaulio ekonomika patyrė didžiausią nuosmukį po Didžiosios depresijos. Šis didžiausias nuosmukis, yra vadinamas DIDŽIĄJA RECESIJA (angl. Great recession).

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 425 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1498 žodžiai)
  • Meda
  • Didžioji recesija
    10 - 8 balsai (-ų)
Didžioji recesija. (2015 m. Birželio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/didzioji-recesija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 20:51
×