Didžioji zylė Parus major


Didžioji zylė Parus Major. Organizmo pavadinimai kitomis pasaulio kalbomis Kalba. Didžioji zylė Parus major , patinas. Didžioji zylė Parus major , patelė. Didžiosios zylės Parus major kiaušiniai. Didžiosios zylės Parus major jauniklis. Didžiosios zylės Parus major jaunikliai lizde. Dauginimasis ir vystymasis. Svarba , vaidmuo gamtoje. Svarbiausi naujausi moksliniai angliški straipsniai , surinkti iš tarptautinių duomenų bazių.


Patelės kūno apatinė pusė gelsva, ant krūtinės juoda juostelė ne tokia ryški, pilvo srityje susiaurėja, o kai kada ir nutrūksta.

Kiaušiniai ovalūs, balti arba balsvi, išmarginti smulkesnėmis ar stambesnėmis rudomis dėmėmis. Neretai bukajame kiaušinio gale dėmės sudaro vainikėlį.

Balsas. Ritmiškos ir dažniausiai monotoniškos frazės. Balsai gana įvairūs, tačiau dažniausiai girdimas į kikilio panašus garsas „tcet tcet“ ar grynai zyliškas „cizezezezet“. Giesmė maloni, girdima jau vasario mėnesį – „ti ti tiu ti ti tiu“ ar „tytiu tytiu tytiu“. Veisimosi sezono pradžioje gieda periodiškai visą dieną, o vėliau – tik anksti ryte. Miestuose apšviestuose vietose giedoti pradeda neretai sutemus.

Mityba: Minta augaliniu ir gyvūniniu maistu. Daugiausia vabzdžiais. Veisimosi metu sulesa daugybė įvairiausių vabzdžių, jų lervų ir vikšrų. Augindama 10-14 jauniklių zylių šeima per parą sulesa apie 100-140 gramų vabzdžių. Vasarą maiste vyrauja lervos ir vikšrai, žiemą – lėliukės, kiaušiniai, suaugėliai, taip pat eglių, pušų, alksnių sėklos.

Dauginimasis ir vystymasis. Dėtyje dažniausiai būna 8-12 kiaušinių. Patelė perėti pradeda padėjusi paskutinį kiaušinį. Peri 13-15 dienų. Lizdą jaunikliai palieka po 16-19 dienų. Paprastai išsirita 93-98% jauniklių. Palikusius lizdą jauniklius dar apie dvi savaites vedžioja ir maitina tėvai. Apie 60% zylių porų per metus išveda dvi vadas. Antroji vada visada būna mažesnė ir perima kitame lizde.

  • Microsoft Word 859 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (969 žodžiai)
  • Mokykla
  • Neringa
  • Didžioji zylė Parus major
    10 - 3 balsai (-ų)
Didžioji zylė Parus major. (2017 m. Lapkričio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/didzioji-zyle-parus-major.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 20 d. 10:47
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo