Didžiosios Britanijos akcijų indeksas


Įvadas. Akcijų indeksas. Akcijos apibrėžimas. Akcijų rūšys. Akcijų svyravimas ir prognozės. Akcijų indeksas ir jo svyravimai. Akcijų prognozės. Išvados. Literatūra.

Darbo tikslas: Išanalizuoti akcijų pasikeitimus ir sužinoti ateities prognozes.

Darbo uždaviniai:

Aptarti akcijas.

Ištirti akcijų svyravimus.

Prognozuoti akcijų indeksą ateityje.

Tyrimo metodai - literatūros analizė, statistinė analizė.

Pagal LR Akcinių bendrovių įstatymą akcija yra apibrėžiama kaip vertybinis popierius, kuris jo savininkui suteikia teisę dalyvauti valdant bendrovę, gauti bendrovės pelno dalį dividendais, teisę į dalį bendrovės turto, likusio po jos likvidavimo, ir kitas įstatymų numatytas turtines ir neturtines teises. (LR Akcinių bendrovių įstatymas) Akcininkas (fizinis ar juridinis asmuo) dalyvauja bendrovės valdyme (neturtinė teisė) dalyvaudamas ir balsuodamas akcininkų susirinkimuose, kuriuose priimami svarbiausi bendrovės strateginiai sprendimai: metinių finansinių ataskaitų rinkinio tvirtinimas, pelno paskirstymas, įstatinio kapitalo pokyčiai, bendrovės pertvarkymas, restruktūrizavimas ar likvidavimas, kiti įstatymuose ir bendrovės įstatuose numatyti sprendimai.

Pagal įstatymus ir kitus teisės aktus bei bendrovės įstatus bendrovė gali išleisti įvairių rūšių akcijas. Pagal įvairius kriterijus yra išskiriamos tokios akcijų rūšys:

Pagal suteikiamas teises: paprastosios ir privilegijuotosios, įvairių klasių, įmonių darbuotojų akcijos.

Pagal išraiškos būdą: materialios ir nematerialios.

Pagal disponavimo būdą Lietuvoje pagal LR įstatymus yra tik vardinės akcijos, kai akcijos savininkas turi būti įregistruotas. (LR Akcinių bendrovių įstatymas) Pareikštinės akcijos – kai nėra jokio oficialaus įrašo apie fizinį ar juridinį asmenį, kuriam priklauso akcija, akcijos savininkas yra tas, kuris fiziškai turi akcijos sertifikatą. Šios akcijos paprastai naudojamos sandėriuose, susijusiuose su nuosavybe, nekilnojamuoju turtu, taip pat šeimos versluose. Pagrindinis pareikštinių akcijų privalumas yra tai, jog norint parduoti turtą, kuris nurodytas akcijoje, pakanka perduoti akcijos sertifikatą, taip išvengiant pardavimo proceso įforminimo sąnaudų (notaro paslaugos), taip pat pardavimo mokesčių. Šios akcijos paplitusios tarp ofšorinių kompanijų, kurių akcininkai nori nuslėpti tapatybę. Tačiau pareikštinių akcijų išleidimas daugelyje šalių yra ribojamas, siekiant išvengti pinigų plovimo ir mokesčių vengimo atvejų.

  • Finansai Referatas
  • Microsoft Word 32 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1527 žodžiai)
  • Universitetas
  • Roberta
  • Didžiosios Britanijos akcijų indeksas
    10 - 9 balsai (-ų)
Didžiosios Britanijos akcijų indeksas. (2015 m. Lapkričio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/didziosios-britanijos-akciju-indeksas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 00:48
×