Didžiųjų geografinių atradimų prielaidos ir priežastys


Didžiųjų geografinių atradimų priežastYS ir prielaidOS. Panevėžio Juozo Miltinio gimnazija. Įžanga Priežastys, kurios paskatino didžiuosius geografinius atsiradimus. Įžanga. Atradimo amžius (XV a. pradž. – XVII a. ) Europiečiai ištyrė Afriką, Amerikas. Priežastys. Santa Maria – laivas, kuriuo keliavo Kristupas Kolumbas. Naujovės laivyboje. Naujovės jūrininkystėje Nauji laivai karavelė, karaka Technologijų pažanga. Karavelė ir karaka. Karaka – Stabili audruose, talpi, tinka ilgoms kelionėms. Prekybos varžybos. Italija ir Vokietija praranda savo svarba. Aukso ir sidabro stygius. Pritrūkus aukso ir sidabro pradėta ieškoti naujų jų išteklių. Krikščionybės skleidimas. Misionieriai kartu su. Ptolemėjaus pasaulio žemėlapis(II a. ). XV a. buvo padaryta rekonstrukcija. Atrasti kelią į Aziją per vakarus. Naudoti šaltiniai. Ačiū už dėmesį.

Įžanga; Priežastys, kurios paskatino didžiuosius geografinius atsiradimus; Prielaidos, kurios leido užsibrėžti keliautojams tikslus, darbus; Naudoti šaltiniai;.

Kantino pasaulio žemėlapis – vienas iš jauniausių išsilaikiusių žemėlapių, rodo Portugalų geografinius pasiekimus rytų ir vakarų pusėse.

Naujų technologijų ir žemėlapių atsiradimas; Prekybos varžybos; Aukso ir sidabro stygius; Krikščionybės skleidimas.

Karavelė – nedidelis, labai manevringas ir lengvas laivas.

Italija ir Vokietija praranda savo svarba, dėl Atlanto prekybos ryšių Europoje; Naujos prekės sukėlė socialinius pokyčius; Cukrus, prieskoniai, šilkas buvo įrašyti į prabangos rinką Europoje.

Naujojo pasaulio augalai: 1. Kakaruzas 2. Pomidoras 3. Bulvė 4. Vanila 5. Kaučiukas 6. Kakava 7. Tabakas.

Misionieriai kartu su naujų žemių ieškotojais pradeda keliauti ir skleisti katalikybę Tikslas buvo evangelizuoti atrastų žemių gyventojus.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1581 KB
  • 2016 m.
  • 12 puslapių (270 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Julius
  • Didžiųjų geografinių atradimų prielaidos ir priežastys
    10 - 2 balsai (-ų)
Didžiųjų geografinių atradimų prielaidos ir priežastys. (2014 m. Rugsėjo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/didziuju-geografiniu-atradimu-prielaidos-ir-priezastys.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 22:04
×