Dietetika vitaminai ir jų svarba


Mūsų atlikta apklausa apie vitaminų vartojimą parodė, kad nuomonė apie vitaminų vartojimą nėra vieninga. Pagal amžių daugiausiai vitaminus vartoja 26 - 45 m. amžiaus žmonės. Iš apklaustų respondentų , gyvenančių kaime yra labai maža dalis. Remiantis apklausa, daugiausiai atsakiusiųjų vitaminus vartoja 2 kartus per metus. Dažniausiai vitaminai vartojami žiemos metu, kai gamtos dovanomis negalime pakankamai naudotis.  . Pagal vitaminų paskirtį dažniausiai vartojami imuniteto stiprinimo vitaminai. Visgi didžioji dalis vartotojų jaučia teigiamą poveikį, pavartojus tam tikrus vitaminus.  . Iš apklaustųjų rezultatų matome, kad renkantis vitaminus, pagrindinis dėmesys- sudėtis. Dažniausiai vartotojai vitaminus renkasi patys, pagal individualų poreikį.  . Didžiajai daliai vartotojų patinka keisti vartojamus vitaminus, ieškoti įvairesnių sudėčių, poveikio. Kaina pasirenkantiems vitaminus nėra rodiklis. Aktyvūs vartotojai dažnai rekomenduoja savo artimiesiems taip pat vartoti vitaminus, remiantis savo patirtimi. Vitaminais domimasi ir susirgus, ir esant sveikiems. Išskiriant natūralius ir sintetinius vitaminus, didžioji dauguma pasisako už natūralius vitaminus. Beveik pusė apklaustųjų sintetinių vitaminų stengiasi nevartoti. Apie poveikį vartojant vitaminus pasisakoma, kad jis jaučiamas pavartojus vitaminus ilgesnį laiką.  . Iš apklaustųjų sužinojome, kad labiausiai vitaminai reikalingi vaikams. Išvados.


Dažniausiai vitaminai vartojami žiemos metu, kai gamtos dovanomis negalime pakankamai naudotis.

  Pagal vitaminų paskirtį dažniausiai vartojami imuniteto stiprinimo vitaminai. Dar turi paklausą kaulams ir sąnariams, bei atmintį gerinantys vitaminai. .

Visgi didžioji dalis vartotojų jaučia teigiamą poveikį, pavartojus tam tikrus vitaminus.

Beveik pusė apklaustųjų sintetinių vitaminų stengiasi nevartoti, taip pat nemaža dalis žmonių jų visiškai nevartoja. Ir tik labai nedaugelis apklaustųjų tvirtina, kad jie neblogesni už natūralius.

Apie poveikį vartojant vitaminus pasisakoma, kad jis jaučiamas pavartojus vitaminus ilgesnį laiką.

Vitaminai žmogui būtini, bet, kaip matome iš apklausos rezultatų, vieningos nuomonės apie jų vartojimą nėra. Didesnė dalis apklaustųjų vartoja vitaminus, o likusieji nevartoja, pasirinkdami subalansuotą, pilnavertę mitybą, taip gaudami reikiamą kiekį vitaminų.

  • Kosmetologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 355 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (329 žodžiai)
  • Kolegija
  • Valentina
  • Dietetika vitaminai ir jų svarba
    10 - 3 balsai (-ų)
Dietetika vitaminai ir jų svarba. (2016 m. Vasario 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/dietetika-vitaminai-ir-ju-svarba.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 17:17
×