Dietisto pažintinės praktikos ataskaita


Dietisto pažintinės praktikos ataskaita. Turinys. Įvadas. Įstaigos aprašymas. Analizė. Savęs vertinimas savirefleksija. Priedai.


Pažintinės pratikos metu su dietisto darbu susipažinau ir studijų metu įgytas žinias pritaikiau Klaipėdos sutrikusio vystymo kūdikių namuose.

Išsiaiškinti kokius teisės aktus ir kokią literatūrą naudoja dietistas darbe.

Pažintinės praktikos metu susipažinau su Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namų dietiste Rasuole Kalpokaite. Atsakinga ir savo darbą mylinti dietistė mane supažindino su dietisto darbu.

Pirmiausia dietistas atlieka labai daug ir atsakingų funkcijų - organizuoja ir kontroliuoja sanitarinių – higieninių reikalavimų laikymąsi virtuvėje; koreguoja vaikų maitinimosi racioną atsižvelgiant į gydytojo rekomendacijas; atlieka mitybos raciono energetinės vertės ir cheminės sudėties apskaičiavimus; kontroliuoja valgymo metu maisto pateikimą; tikrina maisto produktų kokybę, esančių sandėlyje bei gamyboje; visiems gaminamiems patiekalams ruošia technologines maisto gamybos korteles ir jomis vadovaujasi; sudaro darbo grafikus virtuvės darbuotojams;  neleidžia realizuoti nekokybiškus patiekalus ir t.t.

Kūdikių namų dietistė mane supažindino su dokumentais, kuriuos pildo dietisto darbe, t.y. vienas svarbiausių dokumentų tai perspektyvusis keturiolikos dienų valgiaraštis. Taip pat pildo tokius dokumentus kaip – europos sajungos pieno ir vaisių paramos dokumentai, darbuotojų mitybos dokumentai, maisto žaliavų nuvalymo žurnalas, kiaušinių apruošimo žurnalas, gyvulinių žaliavų tvarkymas, ŠPG (šalutinių gyvūninių produktų) apskaitos žurnalas, šiluminio apdorojimo temperatūros ir laiko registravimo žurnalas, maisto žaliavų ir produktų laikymo žurnalas, valymo darbų registravimo žurnalas, įrangos gedimo ir remonto darbų žurnalas, taip pat dietistė vieną kartą metuose atlieka vandens mikrobiologinį tyrimą.

  • Microsoft Word 12044 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (1142 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aurelija
  • Dietisto pažintinės praktikos ataskaita
    10 - 1 balsai (-ų)
Dietisto pažintinės praktikos ataskaita. (2018 m. Gruodžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/dietisto-pazintines-praktikos-ataskaita.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 21 d. 12:57
×