Dievo, žmogaus ir pasaulio supratimas viduramžiais


Viduramziu zmogus rasinys. Viduramziu zmogaus samprata. Zmogaus samprata viduramziais. Viduramziu zmogaus vaizdavimas. Viduramziu zmogaus supratimas apie pasaulio tvarka. Viduramziu zmogus rasinys-referatas. Dievo supratimas viduramziais ir dabar. Viduramziu zmogaus pasaulis.

Dievo, žmogaus ir pasaulio supratimas viduramžiais. Viduramžių apžvalga (a. Augustinas). A. Augustinas ir laiko samprata. A). Kas yra laikas? B). Kaip matuojamas laikas? C). Kuo būtasis skiriasi nuo būtojo ir esamojo laiko? Kodėl praeitis veikia ateitį, o ne atvirkščiai? Laikas gydo visas žaizdas, bet yra ir negailestingas griovėjas. Kas yra laikas?

Judėjimo ir laiko tapatybė, nes tikrovę į tris pagrindines tiesinio laiko dalis dalina būtent judėjimas - į tai, kas buvo, yra ir bus, į praeitį, dabartį ir ateitį. Tai ir yra laikas. Jeigu kaip pavyzdį paimsime kitą laiko savybę, trukmę, tai ji taip pat yra susijusi su ne kuo kitu, bet su standartizuotu cikliniu judėjimu. Šitaip skaičiuojamas „paros laikas”, kuris yra žemės vienas apsisukimas apie savo ašį, arba „metai”, kurie yra vienas planetos apsisukimas apie saulę. Šitokiam fizikiniam laike jis yra sutapatinamas su fizikiniu judėjimu.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2013 m.
  • 3 puslapiai (1047 žodžiai)
  • Mokykla
  • Tadas
  • Dievo, žmogaus ir pasaulio supratimas viduramžiais
    7.3 - 3 balsai (-ų)
Dievo, žmogaus ir pasaulio supratimas viduramžiais. (2013 m. Balandžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/dievo-zmogaus-ir-pasaulio-supratimas-viduramziais.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 22 d. 12:00
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo