Dievų miškas analizė skaidrės


Dievų miškas. xlvi-lxi. Xlvi. universalinis magazinas. Xlvii. moteriškoji pusė. Xlviii. statybinis karštis ir organizacija. Xlix. giltinės pastogė. L. "Vien tik auksas valdo mus. ". Li. žydžių potvynis. Lii. išsigimė visi velniai. Liii. sudieu, sudieu, dievų miškeli! Liv. pokylis ant bulvių. Lv. per kašubų žemelę. Lvi. miuleris, pliurpa tas prakeiktas. Lvii. tai bent gyvenimėlis! Lviii. latviški dalykai. Lix. paskutinieji atsidūsėjimai. Lx. baisioji naktelė. Lxi. laisvė patvory.

Moterų padėtis lageryje, buvo nepalyginti geresnė už vyrų padėtį, - jų tarpe ir mirimų skaičius buvo nežymus. Apie penkis šimtus moterų buvo išgabenta į specialų moterų lagerį - Ravensbruką, tikrą moterų vienuolyną, be jokios vyriškos priemaišos. Moterų darbas vykdavo pastogėje. Tiktai išimtiniais atvejais jos pasirodydavo ir plyname lauke, pavyzdžiui, pas ūkininkus rugiapjūtės darbuose. Jos atlikdavo ruošos darbus visose didžiulėse raudonųjų mūrų - komendantūros patalpose. Moterų rankose buvo drabužiai, kojinės, puloveriai, skalbiniai, - jų priežiūra, saugojimas, taisymas, lopymas, siuvimas ir skalbimas. Tačiau moterim nuotaiką gadindavo skalbyklos ir visos drabužinės viršininkas. Jis ir moterų veidelius kumščiu apvadžiodavo, ir už kaselių moteris patampydavo, ir ant žemės parmušdavo, ir savo 65 numerio specialiai siūdintais bateliais paspardydavo. Rusų karo lakūnų SS valdžia nemėgdavo. Ir iš viso jie labai nemėgdavo rusų moterų, kariškais drabužiais apsirengusių. Jas stengdavosi kiek galint greičiau lageryje likviduoti. Dažniausia jas šaudydavo, kartais - tam tikrą švirkštą jom įšvirkšdavo.

Su Lietuvos žydėmis valdžia turėjo labai didelio vargo. Lageris nebuvo pasiruošęs priimti tokią didelę masę naujų piliečių, - nebuvo patalpų. Blogiausia - kad jos vaikų prisivežė. Ir didesnių, ir visai mažų... Vaikai buvo atimti iš moterų ir išgabenti nežinia kur. Vengriškės žydės atvažiavo be vaikų, jau nusikirpusios plaukus ir neturėjo jokio turto, todėl su jomis viskas vystėsi greičiau. Iš moterų buvo pradėta sudarinėti įvairios darbo komandos.

  • MS PowerPoint 65 KB
  • 2016 m.
  • 17 puslapių (1558 žodžiai)
  • Mokykla
  • Indrė
  • Dievų miškas analizė skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Dievų miškas analizė skaidrės. (2014 m. Gruodžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/dievu-miskas-analize-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 04:14
×