Dievų miškas knygos aprašymas


Knyga dievu miskas aprasymas. Dievu miskas issamus aprasymas.

„Dievų miškas". Sukūrimo istorija. Žanras. Mirties stovykla kaip fašizmo įvaizdis. „Labai sudėtingas giltinės malūnas. “. Žmogus ir žmoniškumas koncentracijos stovykloje. Pasakojimo būdas. Ironijos vaidmuo.

Patekęs į Štuthofo koncentracijos stovyklą, Sruoga, kaip ir jo likimo draugai, buvo išbrauktas iš visuomenės ir pasmerktas žūti. Čia jis patyrė visą stovyklos pragarą, įsitikino, kad „kalinys buvo anapus įstatymų“, reiškė mažiau, negu „bet kuris daiktas, inventoriaus knygose įrašytas“.

Ilgesnį laiką dirbęs stovyklos kalinių raštinėje (kaip pats sako, „raštvedžio padėjėjo pagalbininku“), Sruoga galėjo geriau negu kiti kaliniai matyti visos koncentracijos stovyklos gyveni-mą, susipažinti su slaptomis bylomis, visa hitlerinio „mirties fa¬briko“ organizacija, daugeliu SS sistemos užkulisių. Tos žinios papildė tiesioginius rašytojo įspūdžius ir išgyvenimus.

Grįžęs iš mirties stovyklos, iš ten, „iš kur jau niekas negrįž¬ta“, Sruoga užsimojo papasakoti visiems, ką buvo patyręs tame pragare. Per keletą mėnesių jis ir parašė knygą „Dievų miškas“.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2014 m.
  • 5 puslapiai (1867 žodžiai)
  • Mokykla
  • Inesa
  • Dievų miškas knygos aprašymas
    9.3 - 3 balsai (-ų)
Dievų miškas knygos aprašymas. (2014 m. Spalio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/dievu-miskas-knygos-aprasymas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 20 d. 17:24
×
26 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo