Dievų miškas rašinys (2)


Postmoderniame pasaulyje vis dažniau galime išgirsti pasakymą ,,prisidengęs kauke“. Ar tai reiškia, jog žmogus ištisus metus švenčia Užgavėnes ar amerikietiškąjį Helloweeną? Ne, šįkart kaukė nematoma, bet po ja žmogus vis tiek jaučiasi tarsi už skydo. Tačiau ar taip elgtis dora? Gyvenime yra tokių situacijų, kada kaukė moraliniu požiūriu yra pateisinama. Tačiau dažniausiai tiek gyvenime, tiek literatūroje žmonės, besidengiantys kaukėmis, yra apibūdinami ir vertinami neigiamai. Taigi dengimasis kauke gali būti ir doras, ir nedoras. Tai priklauso nuo ją dėvinčio žmogaus vienas ,,kaukėtasis“ gali stengtis dėl kitų, kitas – siekti naudos sau. Beje, profesorius Leonidas Donskis teigia, kad nors žmonės maskuojasi nuolatos, dažnai jų tikrieji ,,aš“ yra daug įdomesni nei sukurtų herojų.

Kartais kaukė yra reikalinga, kad apsigintum ar apgintum kitus. Erikas, pagrindinis Guillou romano ,,Blogis“ veikėjas, buvo išsiųstas į internatinę mokyklą, kur teko patirti daug pažeminimų. Nors vaikinas buvo jautrus ir geros širdies, gyvenimo aplinkybės privertė prisidengti stipruolio, besimėgaujančio kitų skausmu, kauke. Tik tokiu būdu jis ir jo draugai galėjo gyventi ramiai, be patyčių ir smurto.

Būna, kad kaukė padeda pasiekti savo tikslus. Just. Marcinkevičiaus dramos ,,Mažvydas“ pagrindinis veikėjas yra priverstas gyventi Mažojoje Lietuvoje. Skaitydami dramą suprantame, kad Mažvydas labai ilgisi gimtojo krašto. Jis, krikščionių pastorius, neprieštarauja, kad iš Didžiosios Lietuvos Nemuno atplukdytas ąžuoliukas būtų sodinamas atliekant pagoniškas apeigas.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2016 m.
  • 1 puslapis (447 žodžiai)
  • Mokykla
  • Mindaugas
  • Dievų miškas rašinys (2)
    10 - 4 balsai (-ų)
Dievų miškas rašinys (2). (2014 m. Spalio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/dievu-miskas-rasinys-2.html Peržiūrėta 2019 m. Sausio 16 d. 10:09
×