Dievų miškas rašinys


Rasinys apie dievu miska. Dievų miškas, rašinys. Dievu miskas rasiniai. Dievu miskas namų ilgesys. Temos dievu miskas rasiniui. Kas yra lagerio vertybes. Zmogaus vertybes rasinys dievu miskas. Rasinys dievu miskas. Kodel zmones svencia sventes balys sruoga rasinys mokslo baze. Dievu miskas rasinio temos.

Dauguma kalinių šiame lageryje išbūdavo labai neilgai ir nespėdavo perprasti jo mechanizmo ir vertybių, tačiau ir išsilaikę ilgiau į jo realybę reaguodavo skirtingai.Didžiausia kalinių ,ilgiau išbuvusių lageryje, priimdavo lagerio vertybes.Tai daugiausia buvo žmonės, užėmę valdančias pareigas tarp kalinių. Žvėriškoje lagerio aplinkoje jie ir patys sužvėrėdavo, kalinių mušime ir korime pavaduodavo esesininkus, prasigerdavo, tapdavo atžagarūs. Pats geriausias to pavyzdys yra Vacelis Kazlovskis, kuriam malonumas būdavo uždėti žmogui kilpą ant kaklo. Didelė kalinių dalis į lagerio realybę stengdavosi žiūrėti su ironija. Taip jie susidorodavo su psichologine prievarta, gelbėdavosi nuo namų ilgesio. Tai buvo vienas iš nedaugelio būdų lageryje išlikti žmogumi, nesužvėrėti. Šis būdas padėjo ir Baliui Sruogai išyventi:,,Aš taip dažnai ašaras slepiu su šypsena, ir juo man skaudžiau – juo beprasmiškiau kvatojuos“(B.Sruogos laiškas M. Nemekšaitei 1946, birželio 30, LLTIR, f.53, b, 235.). Dar buvo lageryje žmonių, kurie niekaip negalėjo susitaikyti su lagerio realybe, paklusti jo tvarkai. Tokie lageryje buvo gudai tevas ir sūnus,atkakliai gynę savo vertybes ir taip pasipriešinę lagerio tvarkai. Tačiau nėra ,aišku ar jie išgyveno Taip įvairiai lageryje elgdavosi kaliniai.
  • Microsoft Word 9 KB
  • 2013 m.
  • 2 puslapiai (432 žodžiai)
  • Mokykla
  • Deimanteeee
  • Dievų miškas rašinys
    10 - 1 balsai (-ų)
Dievų miškas rašinys. (2013 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/dievu-miskas-rasinys.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 06:57
×