Dievų miško veikėjų portretai


Balys sruoga dievu miskas portretai. Dievu miskas gervinskis.

„Dievų miškas“. veikėjų portretai. Komendantas Hopė. Valdė abi pagrindines lagerio dalis kalinius ir sargybinius – esesininkus. Buvo neišsilavinęs. Majeris. Kalinių lagerio viršininkas, vadovavo raštinei. Buvo žiaurus. Gervinskis. Lagerio sanitaras, vadovaujantis ligoninės „Komisijėliai“. Žiaurus „Na, ir duodavo jis vokiečiam garo – tai duodavo“. Arno Lėmanas. Vienas iš lagerio seniūnų. Buvo atsakingas už revizijas. Buvo aukštas, diržingas, plataus veido. Varžėsi su Zelionke dėl seniūno vietos. Fricas Zelionkė. Antrasis lagerio seniūnas, „Vienas pačių gabiausių lagerio galvažudžių, suktas ir gudrus“. Pani blokova – ponia Sofija. Lenkė, politinė kalinė, lagerin patekusi už politinius lenkų susirinkimus jos bute. Vacius Kazlovskis. Šeštojo bloko, į kurį iš antrojo perkėlė B. Buvo negailestingas žudikas „Kalinių jis buvo nudobęs kelias dešimtis. Galvojo kad.


Šeštojo bloko, į kurį iš antrojo perkėlė B. Sruogą, viršininkas, „lagerio garsenybė ir pažiba“. Jis, prieš patekdamas į lagerį, buvo mėsininkas, kilęs iš Lenkijos pajūrio. Buvo politinis kalinys, bet niekas nežinojo už ką jis pateko į lagerį. Katorgininkai pasakojo, kad „jis čia pat lageryje užpumpino savo nuosavą brolelį“. Tai buvo vidutinio ūgio, kresnas, plačiapetis, šiek tiek pražilęs ir praplikęs keturiasdešimties metų vyras. Jo balsas visada buvo užkimęs: „Balsą turėjo visuomet užkimusį – pragertą, prarėktą balsą, šnypščiantį, gyvatišką tokį“.

  • MS PowerPoint 50 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (1171 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Patricija
  • Dievų miško veikėjų portretai
    10 - 1 balsai (-ų)
Dievų miško veikėjų portretai. (2017 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/dievu-misko-veikeju-portretai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 19 d. 09:47
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo