Difuzijos dirvožemyje efektinio skerspjūvio matavimas analizinėmis svarstyklėmis


Paprastoji difuzija. Difuzija pavyzdziai. Dujų difuzija. Skaidrės apie difuziją. Molekules efektinis skersmuo.

Darbo tikslas - susipažinti su difuzijos procesu ir jo dėsningumais bei iš matuoti dujų difuzijos dirvožemyje efektinį skerspjūvį analizinėmis svarstyklėmis. Chaotiškai judėdamos, molekulės perneša iš vienos erdvės dalies į kitą masę , energiją ir judesio kiekį. Šie reiškiniai bendrai vadinami pernešimo reiškiniais. Prie šių reiškini priskiriami: difuzija (pernešama masė ), šilumos laidumas (pernešama vidinė energija) ir vidinė trintis arba klampa (pernešamas judesio kiekis). Difuzija - tai savaiminis vienos medžiagos molekulių , jonų ir kitų dalelių įsiskverbimas į kitą.

Teorinė dalis. Difuzija - tai savaiminis vienos medžiagos molekulių , jonų ir kitų dalelių įsiskverbimas į kitvyksta dujose, lėiau - skysčiuose, lėčiausiai - kietuose kūnuose. Dujose difuzija tuo spartesnė , kuo.

Paprastoji difuzija - tai savaiminis dėl šiluminio judėjimo vykstantis vienos medžiagos molekulių įsiskverbimas į kitą medžiagą neveikiant išorinėms jėgoms. Medžiaga visuomet pernešama didesnės koncentracijos link mažesnės koncentracvyksta greičiau negu paprastoji (2 pav. ). Palengvėjusios difuzijos atveju (2 kreivė ) difuzijos srautas.

Kameroje m yra stiklinė pūslė p, pakabinta ant svarstyklių peties, o svarstyklės yra pusiausvyroje. Į . Proporcingas įleist dujų koncentracijai. Jei, esant dujų koncentracijai c1, jėga padidėja dydžiu o kai koncentracija c2 – dydžiu ?F2, tai.

Vadinasi, (10) formulėje koncentracijų santykį galima pakeisti atitinkamų jėgų pokyčių santykiu. Todėl: (1

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2011 m.
  • 3 puslapiai (919 žodžiai)
  • Agne
  • Difuzijos dirvožemyje efektinio skerspjūvio matavimas analizinėmis svarstyklėmis
    10 - 3 balsai (-ų)
Difuzijos dirvožemyje efektinio skerspjūvio matavimas analizinėmis svarstyklėmis. (2011 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/difuzijos-dirvozemyje-efektinio-skerspjuvio-matavimas-analizinemis-svarstyklemis.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 01 d. 06:35
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo