Difuzinis atopinis darmatitas


Medicinos savarankiškas darbas.

Įžanga. Dėstymas. Kas yra atopinis dermatitas? Kokia yra tikimybė kad vaikas sirgs atopiniu dermatitu? Kas yra atopija? Kaip klasifikuojamas atopinis dermatitas? Kas sukelia atopinį dermatitą? Ligos eiga. Kaip gydomas Atopinis dermatitis? Gyvenimo būdo keitimas ir ligos atsinaujinimų  profilaktika. Konkretus atvejis sergant difuzine atopine dermatitine alergija. Literaūros sąrašas.


Nusipirkti nealerginę patalynę, kurią galima skalbti karštame (60C0) vandenyje kartą per 1-2 savaites.

Mūsų pasirinktu atveju, vaikas alergine liga sirgti pradėjo būdamas nepilnai dviejų metų. Kaip teigė jo mama, pirmieji ligos požymiai pasireiškė išsausėjusia oda ir jos pleiskanojimu. Pirmuoju vizitu pas daktarus dėl simptomų, tiksli šios alergijos priežastis nebuvo nustatyta. Jo šeimoje tokia liga niekas neserga ir nesirgo. Mama tiosiog turėjo sausos odos požymių, o tetis vaikystėje sirgo šienlige. Buvo manoma, kad alergiją tiesiog iššaukė baltymų vartojimas. Tačiau išbraukus baltymus iš vartotinų produktų, alergija nesumažėjo. Atlikus išsamesnius tyrimus paaiškėjo, kad tai “Atopinis difuzinis dermatitis” ir jo sunki forma. Vaikas negali vartoti daugybės produktų, tiksliau sąrašas kuriuos jis galėjo vartoti buvo labai mažas. Alergija paūmėdavo ne tik nuo maisto produktų, tačiau ir nuo gyvunų kailio, žiedadulkiu, dulkių, patalynes erkučių, sintetinių drabužių, cheminių priemonių, ar tiesiog stresinių situacijų.

Tėvams rūpestingai vadovaujantis gydytojų nurodymais, tai: atsisakius netinkamų maisto produktų, naudojant specialiuosius oro drekinimo ir namų valymo įrenginius, bei naudojant tik natūralias priemones, vaiko alergija žymiai sumažejo. Tačiau alergijos paūmėjimų neina išvengti pavasario, vasaros metu, kaip pradeda žydėti augalai. Kenkia ir saulės spinduliai, vaikas turi nuolat dėvėti rūbus dengiančius beveik visą kūną. Vaikas kas 6 mėnesius lankosi sanatorijose. Apsilankius pajūryje mama pastebėjo, jog vaikas netaip jautriai reaguoja į saulę. To priežastis, jog vaikas daug laiko praleido vandenyje, todėl jūros vanduo taip pat gydo vaiko odą.

Palyginus pirmuosius ir dabartinius tyrimus pastebėta, kad vaiko alergija neženkliai, bet sumažėjo. Vaiko organizmas pradėjo toleruoti seniau netoleruojamus produktus. Manoma, kad vaikas šią alergiją gali išaugti arba likti tik minimali jos forma.

Difuzinis atopinis darmatitas. (2016 m. Gegužės 18 d.). http://www.mokslobaze.lt/difuzinis-atopinis-darmatitas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 08:21