Dinamika. mechaninės sistemos kinetinės energijos kitimo teorema


Mechanikos namų darbas. Darbo užduotis. Pagal savo varianto duomenis iš bendrosios schemos (pav. ) sudaryti mechanizmą ir apskaičiuoti taško A greitį bei pagreitį jam nuėjus kelią SA, laikant, kad sistema pradeda judėti dėl svorio jėgų poveikio iš statinės pusiausvyros būsenos. Darbo eiga. Uždavinio darbo schemos sudarymas. Užduoties duomenys. Pagal užduoties duomenis sudarome užduoties schemą. Sudarykime mechanizmo skaičiuojamąją schemą. Sulyginę lygtis ir įstatę reikšmes gauname. Įstatę kampinio greičio reikšmę galime išreikšti dešinės mechanizmo pusės kinetinę energiją. Kairysis mechanizmo kūnas ir ritasi ir slenka, todėl jo kinetinė energija išreiškiama formule. Įstatę gauname. Randame bendrą kinetinę energiją. Riedėjimo trinties darbas yra neigiamas, nes priešinasi judėjimui. Žinodami, kad kampinis greitis yra posūkio kampo išvestinė, o greitis – kelio išvestinė, galime parašyti. Abi lygties puses galime dauginti iš dt. Tada galime rasti trinties jėgos darbą. Randame kairės mechanizmo grandies kinetinių jėgų darbą.


čia: EK – kairės pusės kinetinė energija, ED – dešinės pusės kinetinė energija.

Dešinysis mechanizmo kūnas tik sukasi, todėl jo kinetinė energija apskaičiuojama pagal formulę: ; Čia - dešiniojo kūno inercijos momentas, - kampinis greitis.

Išreiškime kampinį pagreitį per ieškomą greitį , Kadangi taškai B ir C priklauso vienam lynui, jų pagrečiai lygūs.

Dešinysis mechanizmo kūnas yra įtvirtintas nepaslankiu šarnyru, todėl jis gali tik suktis, ir jėgos darbas yra lygus 0, nes šios jėgos pridėjimo taškas nejuda.

Kairys mechanizmo grandies kūnas veikiamas jėgos nueina kelią SA, ir turi nugalėti riedėjimo trinties pasipriešinimą. Todėl:

; Čia - kampas kurį pasisuka kairysis mechanizmo kūnas nueidamas kelią S.

  • Mechanika Namų darbai
  • 2014 m.
  • Vitas
  • 6 puslapiai (444 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mechanikos namų darbai
  • Microsoft Word 1240 KB
  • Dinamika. mechaninės sistemos kinetinės energijos kitimo teorema
    10 - 3 balsai (-ų)
Dinamika. mechaninės sistemos kinetinės energijos kitimo teorema. (2014 m. Lapkričio 05 d.). http://www.mokslobaze.lt/dinamika-mechanines-sistemos-kinetines-energijos-kitimo-teorema.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 00:15