Diodai


Bipoliariniai tranzistoriai. Impulsiniai diodai. Aukstadazniai diodai. Ka vadiname diodu. Ką vadiname puslaidininkiniu diodu. Bipoliariniai stabilitronai. Stabilitronai referatas. Puslaidininkiai stabilitronai referatas. Diodas referatas. Diodu klasifikavimas.

Anotacija. Prasminiai žodžiai. Įvadas. Tikslai ir užduotys. Pn sandūra. Diodų pn sandūrų sudarymo būdai. Lygintuviniai diodai. Puslaidininkiniai stabilitronai. Aukštadažniai diodai. Varikapai. Impulsiniai diodai. Tuneliniai ir atvirkštiniai diodai. Fotodiodai. Išvados. Nauduota literatūra.

Kietųjų kūnų klasifikacija pagal jų savybę praleisti elektros srovę atsiranda nuo pirmųjų bandymų su elektros srove laikų. Visas medžiagas skyrė į dvi rūšis: laidininkai ir izoliatoriai (dielektrikai). Vėliau buvo pastebėta kad, plati medžiagų kategorija pagal savo savybės praleisti elektros srovę užima tam tikrą padėtį tarp laidininko ir dielektriko. Buvo ištirta, kad puslaidininkių laidumas (taip pavadino šią medžiagų grupę) kokybe skiriasi nuo laidininkų laidumo, ir kad puslaidininkiai turi žymiai daugiau bendrų savybių su dielektrikais.

Viena iš fundamentalių struktūrų puslaidininkio technologijų ribose – pn sandūra. Tai – standartinis puslaidininkinių diodų, tranzistorių ir daugelių kitų elektros komponentų blokas. Pagrindinė savybė: elektronai teka tik viena kryptimi išilgai puslaidininkio ir pasėkoje veikia kaip lygintuvas. Kadangi toks puslaidininkis turi du elektrodus, ji vadiname diodu. Dėka to, diodas – viena iš fundamentaliausių struktūrų puslaidininkių technologijoje. Kiekvienais metai pagaminamas milžiniškas skaičius diodų. Be abejonės, pn sandūra yra ir kitų prietaisų pagrindas. Bipoliarinio tranzistoriaus, lauko-efekto tranzistoriaus ir daugelių kitų prietaisų veikimas remiasi pn sandūra.

  • Microsoft Word 125 KB
  • 2012 m.
  • 20 puslapių (4051 žodžiai)
  • Kolegija
  • Tomas
  • Diodai
    10 - 1 balsai (-ų)
Diodai. (2012 m. Balandžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/diodai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 18:28
×