Diodų charakteristikų tyrimas


Laboratorinis darbas. Diodų charakteristikų tyrimas. IV dalis. LED savybių bandymas. Ryšio tarp If ir ryškumo (angl. Brightness) tikrinimas. Eksperimento etapai. Bandymo duomenys. Įvairių rūšių LED „Ir“ (atvirkštinės srovės) palyginimas. Eksperimento etapai. V dalis. Fotodiodo bandymas. Santykis tarp ryškumo ir Ir (atvirkštinės srovėsEksperimento etapai. Išvados Nustačius VR2 (VR10K) rankenėlę ties didžiausia riba, voltmetras rodė mažus parodymus, o ryškumas buvo silpnas. Nustačius VR2 (VR10K) rankenėlę ties mažiausia riba, voltmetras parodė didesnę reikšmę, o šviesos ryškumas buvo daug stipresnis. Fotodiodo bandyme apskaičiavome Ir reikšmę prie ryškios šviesos,kuri yra Ir =22,6mA , o esant blankiam apšvietimui Ir =0,03 mA.

(3)Nustatykite VR2 (VR10K) rankenėlę ties didžiausia riba, po to stebėkite ampermetro rodmenis (If), voltmetro rodmenis (Vf) bei ryškumą. Minėtus duomenis įrašykite į (7) lentelę.

(4)Nustatykite VR2 (VR10K) rankenėlę ties mažiausia riba, po to stebėkite ampermetro rodmenis (If), voltmetro rodmenis (Vf) bei ryškumą. Minėtus duomenis įrašykite į (7) lentelę.

(2)Įstatykite trumpiklį kaip parodyta 1-4 paveiksle (b) ir diagramoje 23001-block e.2., po to prijunkite 12V maitinimo šaltinį.

(3)Prijunkite ampermetrą bei stebėkite raudono (bendros paskirties) LED If reikšmę, po to įrašykite į (8) lentelę.

(4)Išjunkite 12V maitinimo šaltinį, po to įstatykite trumpiklį kaip parodyta 1-4 paveiksle (b) ir trumpo jungimo diagramoje 23001-block e.3. (Perjunkite jungtį į aukšto veiksmingumo LED). Prijunkite 12V maitinimo šaltinį.

(5)Prijunkite ampermetrą bei stebėkite raudono (aukšto veiksmingumo) LED If reikšmę, po to įrašykite į (8) lentelę.

  • Microsoft Word 838 KB
  • 2016 m.
  • 5 puslapiai (544 žodžiai)
  • Kolegija
  • Justas
  • Diodų charakteristikų tyrimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Diodų charakteristikų tyrimas. (2014 m. Birželio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/diodu-charakteristiku-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 21:20
×