Dionisas


Dionisas – vyno ir. linksmybių dievas. Siejamas su laisvumu, vyno sukeliama teigiama socialine įtaka. Dionisas. Įsikūnijimai. Dionisas – kuriamųjų gamtos jėgų dievas. Kultas. Antikiniu laikotarpiu Dionisas buvo tokia dievybė. Dioniso pirmoji gimimo versija. Pirmojoje versijoje. Antroji versija. Kitoje versijoje, Dionisas buvo Dzeuso ir Persefonės sūnus. Vaikystė. Dionisas buvo auginamas. Kitos istorijos. Garsiausias mitas yra apie karalių Midą. Klausimai. Su. Kodėl Dionisas vadinamas vyno ir linksmybių dievu. Kodėl Dionisas tapo vienu iš dvylikos Olimpo dievų.

Pirmojoje versijoje, jo motina Semelė, o tėvas Dzeusas. Jo žmona – Hera, sužinojo apie išdavystę, kol Semelė buvo nėščia. Hera, apsimetė sene, susidraugavo su Semele, kuri tikėjo, kad jos vyras iš tikrųjų yra Dzeusas. Hera apsimetė jog netiki tuo, pasėjo abejonės sėklą Semelės mintyse.Semelė pareikalavo iš Dzeuso, kad šis pasirodytų savo dieviškuoju pavidalu. Nors ir nenorėdamas to daryti Dzeusas pasivertė į dievišką pavidalą, o žmonės kurie pamato tai, numiršta. Taip atsitiko ir Semelei. Dzeusas išgelbėjo embrioninį Dionisą, įsiūdamas jį į savo šlaunį. Po kelių mėnesių gimė Dionisas.

Kodėl Dionisas vadinamas vyno ir linksmybių dievu? Nes dar tik būdamas vaikas jis išrado vyną ir su juo linksmino visus žmones.

  • MS PowerPoint 848 KB
  • 2016 m.
  • 13 puslapių (513 žodžiai)
  • Mokykla
  • Domce
  • Dionisas
    10 - 4 balsai (-ų)
Dionisas. (2014 m. Spalio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/dionisas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 15:11
×