Dirbtinio vėdinimo kanalinės sistemos tyrimas


Labaratorinis darbas Nr. Dirbtinio vėdinimo kanalinės sistemos tyrimas Darbo tikslas. Darbo eiga 1 Eksperimentas. Dirbtinio vėdinimo kanalinės sistemos tyrimas. Darbo tikslas. Darbo eiga. Gauti rezultatai surašomi į 1 lentelę. Eksperimentas. Išvados.


Darbo tikslas: susipažinti su „Schneider electric ATV 61“ vėdinimo sistemos stendu, jo veikimo principu. Dažnio keitiklio „Schneider electric Altivar 61“ taikymu bei adaptavimu oro srauto reguliavimui.

Darbo eiga: 1 Eksperimentas. Ištirti slėgio perkryčio matavimo prietaiso tinkamumą oro srautui matuoti priklausomai nuo IRIS200 diafragmos padėties. Šiuos matavimus palyginti su anemometro tiesioginiais matavimais. Nustatyti kokią elektrinę galią variklis ima iš tinklo ir kokį aplinkos triukšmą sukuria. Eksperimentas atliekamas prie nominalios ventiliatoriaus apkrovos, keičiame diafragmos pralaidumą. Gautus matavimus surašykite į 1 lentelę ir paskaičiuokite oro srautus gautus matuojant su slėgio perkryčio matuokliu qv ir tiesiogiai su anemometru qi.

2 Eksperimentas. Išsiaiškinti oro srauto reguliavimo energetinį efektyvumą su mechaninė sklende ir dažnio keitikliu. Atliekant šį eksperimentą, kintamo diametro diafragma IRIS 200 nustatome į vieną padėtį (kurią nurodys dėstytojas individualiai). Varikliui dirbant skirtingais darbo rėžimais pasiekti nustatytą oro slėgo perkritį (Δp) ir oro srautą qv. Eksperimentą atlikimo tvarka: įsitikinti, kad ortakio sklendė būtų pilnai atidaryta, tuomet įjungti variklį, kad jis dirbtų kintamų apsukų darbo rėžime. Dažnio keitiklio pagalba keičiame dažnį išmatuoti Δp, P ir Z. Antruoju bandymu variklį nustatyti tiesioginio paleidimo darbo rėžimui ir keičiant ortakio sklendės padėtį užrašyti P ir Z reikšmes prie tų pačių Δp reikšmių, kurios buvo gautos su dažnio keitikliu. Duomenis surašyti į 2 lentelę ir paskaičiuokite oro srautą qv. Ataskaitai pateikite grafikus parodančius galių priklausomybę nuo srauto bei triukšmų priklausomybę nuo srauto.

  • Microsoft Word 39 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (911 žodžiai)
  • Universitetas
  • Migdinas
  • Dirbtinio vėdinimo kanalinės sistemos tyrimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Dirbtinio vėdinimo kanalinės sistemos tyrimas. (2017 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/dirbtinio-vedinimo-kanalines-sistemos-tyrimas.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 24 d. 01:10
×