Dirbtinis apvaisinimas skaidrės


Tema Dirbtinis apvaisinimas. Sąvokos. Įvadas. Kas yra dirbtinis apvaisinimas?. Medicininė nevaisingumo samprata. Katalikų bažnyčios požiuris. Kyla prieštaravimų ir dėl genetinio skriningo. Lytinių ląstelių donorystė. Altruistinė ar komercinė?. Argumentai prieš lytinių ląstelių donorystę. Donorų konfidencialumas I. Donorų konfidencialumas II. Sukuriamų embrionų skaičius arba “perteklinių” embrionų problema I. Sukuriamų embrionų skaičius arba “perteklinių” embrionų problema II. Surogacija. Surogacijos etinė problema. Apibendrinimas. Literatūros sąrašas.

Laikui bėgant žmonija susidūrę su didžiule problema, moterys negali pastoti. Priežasčių yra daugybe, tai ir ekologija, mes kvepuojam užterštu oru, valgom sintetini maistą.Taip pat įtaka turi ir mūsų gyvenimo stilius, tai alkoholis bei rūkimas. Nemažai porų planuoja vaikus, gydosi daug metu (geria hormoninius preparatus) bet nėštumas neateina. Lieka paskutine viltis tai dirbtinis apvaisinimas arba įsivaikinimas. Bet ne visi sutinka su dirbtiniu apvaisinimo, yra daug etinių problemų su kuriais Katalikų bažnyčia sutikti negali.

Sąvokos 2 Įvadas 3 Pirmas dirbtinio būdo pradėtas vaikas 6 Medicininė nevaisingumo samprata 7 Genetinis skriningas 9 Lytinių ląstelių donorystė 10 Embrionų skaičių problema 15 Surogacija 19 Apibendrinimas 21.

Sprendžiant embriono moralinio statuso problemą vėlgi susiduriama su prieštaraujančiomis nuomonėmis. Viena grupė įskaitant ir Katalikų bažnyčia, mano, jog pilnavertė būtybė užsimezga ką tik įvykus apvaisinimui, todėl embrionas turi teisę į gyvybės apsaugą. Kiti teigia,jog tik žmogui- sąmoningam, mąstančiam, jaučiančiam asmeniui- yra suteikiamas moralinis statusas, o embrionas yra tik ląstelių rinkinys, todėl neturi teisių į gyvybės apsaugą.

  • MS PowerPoint 463 KB
  • 2016 m.
  • 22 puslapiai (1132 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rasa
  • Dirbtinis apvaisinimas skaidrės
    8 - 1 balsai (-ų)
Dirbtinis apvaisinimas skaidrės. (2013 m. Birželio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/dirbtinis-apvaisinimas-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 21:11
×