Dirbtinis apvaisinimas


Sveikatos referatas. Įvadas. Dirbtinio apvaisinimo samprata. Argumentai už ir prieš dirbtinį apvaisinimą. Dirbtinio avaisinimo problemos. Sukuriamų embrionų skaičius arba „perteklinių“ embrionų problema. Katalikų bažnyčios požiūris į dirbtinį apvaisinimą. Dirbtinio apvaisinimo moralumas. Straipsnio „dirbtinis apvaisinimas visas procedūras išbandžiusios ir galiausiai dirbtinio apvaisinimo atsisakiusios moters išpažintis“ aptarimas. Išvados. Literatūra.


Be jokios abejonės vaiko gimimas šeimoje gali būti lyginamas su stebuklu, tik ar reikia giebtis dirbtinio apvaisinimo, tam, kad tą stebukla pasiekti? Dirbtinis apvaisinimas, nors skamba labai viltingai, tačiau greičiau yra tiesus kelias į nežinomybę,

Tėvų emocinė ir fizinė sveikata. Straipsnio autorė pati stengėsi pastoti dirbtinio apvaisinimo pagalba, taigi pasidalino patirtimi, kaip jai teko vartoti vaistus, kurie veikia akių tinklainę ir ateityje gresia regėjimo susilpnėjimas ar net visiškas apakimas, tačiau vardan vaiko tai neatrodo tokia didelė kaina. Taip pat straipsnyje aprašoma kiaušintakių rentgeno procedūra, po kurios, moteris savijauta lygina su išprievartavimu. Tokiu būdu bandantys susilaukti vaiko begales laiko praleidžia ligoninėje, vien tai žmogų verčia jaustis ligotu. Gydytojas poros gyvenime tampa lygiaverčiu, ar net svarbesniu už vyrą, taigi ką jau kalbėti apie vyro vyriškumą.

Taip pat straipsnyje aprašoma autorės draugės istorija, kuriai pavyko susilaukti mergaitės. Autorė iš labai arti matė moters kančias, selofaninius maišelius, pilnus leidžiamų, geriamų vaistų, jai taip pat daktarų perspėjimai apie galimas sveikatos problemas ateityje, galimybė susirgti vėžiu neatrodė pats svarbiausias dalykas, lyginant su laime gimus vaikeliui. Deja, lūkesčiai į laimę ateityje apsivertė ir vaiko gimimas greičiau tapo kančia. Mergaitė jau kūdikystėje susirgo adopiniu dermatitu, deja sunkios formos, tėvai buvo priversti pirkti brangius vaistus, nuolat tepti mergaites rankas suskirdusias ir susiraukšlėjusias, panašias į seno žmogaus. Vaiko liga tapo nuolatinės graužaties, savęs kaltinimo ir depresijos, bei santuokos problemų priežastis. Tėvai tokioje situacijoje kaltina tik save, nes jie bet kokia kaina siekė vaiko gimimo.

Embrionų (gyvybės) žudimas. Embrionai žudomi juos atrenkant, užšaldant, norint padidinti apvaisinimo sėkmę, į gimdą implantuojama daugiau embrionų, o pradėjus lauktis daugiau kūdikių, nereikalingi pašalinami.

Gimusio vaiko tolimesnis gyvenimas. Kaip tėvai jaučiasi kai atidavę tiek pastangų sulaukia ligoto vaiko? Tokiu atveju nesuversi kaltės gamtai, Dievui, kaltinsi save, taigi nukentės tiek dėmėsys, tiek šiluma reikalinga vaikui. Kaip jau minėta, moteris po dirbtinio apvaisinimo dažnai tampa ligota, užpulta depresijos, ji daugiau laiko skiria sau, nei vaikui. Taip pat tokie tėvai, už dideles pastangas susilaukti vaiko, iš jo tikisi to paties ateityje, vaikas jų ateities svajonėse tampa itin protingu, talentingu, gabiu, taigi vėlgi, vaikas tampa spaudimo objektu, prievolė išpildyti lūkesčius neturėtų būti augančio vaiko gyvenimo tikslas.

  • Sveikata Referatai
  • 2013 m.
  • Vaida
  • 12 puslapių (2194 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sveikatos referatai
  • Microsoft Word 26 KB
  • Dirbtinis apvaisinimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Dirbtinis apvaisinimas. (2013 m. Spalio 07 d.). http://www.mokslobaze.lt/dirbtinis-apvaisinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 00:23