Dirbtinis intelektas ir jo taikymas


Paveikslėlių sąrašas. Lentelių sąrašas. Įvadas. Dirbtinis intelektas. Dirbtinio intelekto samprata. Dirbtinio intelekto istorija. Di panaudojimas. Robotizuotas treneris. Automobiliai be vairuotojo. Kompiuteriniai žaidimai. Di vystymo tendencijos. Išvados. Literatūros sąrašas.

Dirbtinis intelektas yra jau seniai įsiliejęs į įvairiausias mūsų gyvenimo sritis: kompiuterių programos, kurias naudojame kiekvieną dieną, autopilotai, kurie valdo lėktuvus ir automobilius (žr. Automobiliai be vairuotojo) įvairiausios sekimo programos, o Japonijoje jau netgi yra taikomi praktikoje robotai – slaugytojai, kurie padeda prižiūrėti ligonius. Su dirbtiniu intelektu susiduriame kasdien, tačiau ar visi žinome, ką iš tiesų tai apibūdina ir kas buvo viso to pradžia? Taip pat svarbu yra ne tik šiandieninės dirbtinio intelekto galimybės, tačiau ir tai, kokių perspektyvų galime tikėtis ateityje.

Apibendrinant, galima teigti, kad dirbtinis intelektas remiasi žiniomis apie žmogaus mąstymo procesą, imituoja jį, tačiau jis vis tiek neturi tokių žmogaus savybių kaip sąmonė ar jausmai.[5]

Žavėjimasis galinčia mąstyti mašina atsirado dar senovės Egipto laikais (jau tada buvo žinoma Amono statula galinti pakelti ranką ir kalbėti). Antikos laikais buvo pradėtos gaminti pirmosios skaičiavimo mašinos, o bėgant šimtmečiams vis tobulinamos. XX a. pirmieji kompiuteriai buvo labai brangūs, dideli ir turėjo mažiau galios nei dabar turi šiuolaikiniai laikrodžiai. Tada jie gebėjo manipuliuoti tik skaičiais, tačiau keli mokslininkai padarė išvadą, jog jei jie galėtų manipuliuoti ir simboliais, to pasekoje tai taptų panašu į žmogaus mąstymą.

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 386 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (1163 žodžiai)
  • Universitetas
  • Giedrė
  • Dirbtinis intelektas ir jo taikymas
    10 - 4 balsai (-ų)
Dirbtinis intelektas ir jo taikymas. (2015 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/dirbtinis-intelektas-ir-jo-taikymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 11:24
×