Dirbtinis intelektas ir robotechnika


Dalykinė rodyklė. Įvadas. Kas yra dirbtinis intelektas? Dirbtinio intelekto istorija. Dirbtinio intelekto taikymai. Robotika ir planavimas. Išvados. Naudota literatūra.

Visais laikais žmonės norėjo ir nori sukurti į save panašiius daiktus, daiktus, kuries viską darytų mąstydami. Senovėje buvo išrandami įvairiausi prietaisai ir mechanizmai kaip: besilankstančios statulos, laiškus rašančios lėlės ar be pagalbos grojantys pianinai. Visi šie išradimai buvo kuriami tam, kad ateities kartos būtų arčiau to, ką mes dabar vadiname Dirbtiniu Intelektu. Priversti kompiuterį mąstyti ankščiau atrodė neįtikima bet šiandieniniame, taip greitai besivystančiame pasaulyje, DI užima vis aukštesnę vietą mokslo pasaulyje. Nauji teoriniai ir praktiniai bandymai leidžia kurti vis naujas, efektyvesnes programas. Kuo toliau, tuo labiau DI tampa vis patrauklesniu ir priimtimesniu vartotojui.

Mano referato tikslas įsigilinti į dirbtinio intelekto pasaulį. Tikslui įgyvendinti pasitelksiu DI apibrėžimus, supažindinsiu su istorija, pagrindine DI duomenų baze, aprašysiu vieną iš pagrindinių DI pritaikymo būdų ir apibrėšiu kas vis dėlto yra dirbtinis intelektas. Pažvelgsiu į žmonėms rūpimus klausimus ir uždavinius kitu kampu, kampu kurio žiūri, supranta ir koordinuoja dirbtinis intelektas.

DI Lietuvoje, dar nėra toks paplitęs kaip kitose, smarkiai išsivyščiusiose valstybėse. Tolesniems tobulėjimams ir tyrimams trukdo per menkas finansavimas ir žinoma specialistų trūkumas. Nekreipiant dėmesio į visus sunkumus, DI mūsų mažoje Lietuvoje lėtai, bet užtikrintai skinasi kelią į pasailinį pripažinimą.

  • Microsoft Word 167 KB
  • 2015 m.
  • 16 puslapių (3205 žodžiai)
  • Universitetas
  • Omis
  • Dirbtinis intelektas ir robotechnika
    10 - 4 balsai (-ų)
Dirbtinis intelektas ir robotechnika. (2015 m. Vasario 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/dirbtinis-intelektas-ir-robotechnika.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 08:36
×