Dirbtinis intelektas ir robototechnika referatas


Paveikslėlių sąrašas. Lentelių sąrašas. Dalykinė rodyklė. Įvadas. Kas yra dirbtinis intelektas? Dirbtinio intelekto istorija. Kas yra robotas? Robotų istorija. Robotų panaudojimas. Robotų pritaikymas pramonėje. Robotų pritaikymas kosmose. Robotai panašūs į žmones. Robotai grėsmė ir ateitis. Išvados. Naudotų šaltinių sąrašas.


Savo referate ketinu pasigilinti į kai kam dar nesuprantamą, jaudinantį DI pasaulį, aptardama dirbtinio intelekto ir robotikos sąvokas, papasakodama jų istoriją bei pritaikymo sritis. Taip pat bandysiu atskleisti visuomenės požiūrį į sparčiai besiplečiančias technologijas ir mūsų kasdienybę užvaldančius robotus, ką jie veikia ir, ar iš tiesų jie tapo tokiais panašiais į žmones. Kokie gi yra galimi žmonijos ir robotų ateities scenarijai? Galbūt dabar tokią naudą mums teikiantys robotai vėliau kels grėsmę? Visa tai aptarsiu savo referate „Dirbtinis intelektas ir robototechnika“.

Save mokančios sistemos ( ang. machine learning ) apima labai plačią procesų sritį, kaip dirbtinio intelekto dalis, ir juos labai sunku aprašyti vienu apibrėžimu. Šios sistemos yra dalis kompiuterių mokslo ir yra atsakingos už dirbtinio intelekto galimumą automatiškai mokytis iš jau apdorotų žinių. Visos šios galimybės mokytis iš patirties, analizinis peržiūrėjimas bei kita, reiškia, kad sistema yra žymiai pranašesnė su šiuo mechanizmu, nes sugeba dirbti produktyviau nei sistemos be tokio mechanizmo. Yra skiriamos penkios save mokančių sistemų veiklos kryptys:

Mąstančios mašinos ir dirbtinės būtybės buvo minimos Graikų mituose, tokiuose kaip Kretos Talas, tai Hefaisto ir kiklopų pagamintas bronzinis automatonas ar varinis milžinas, kad apsaugotų Europą nuo piratų ir įsibrovėlių. Tikima, kad tokių mašinų atvaizdai buvo pastatyti visose didžiosiose civilizacijose: įdvasinti kulto atvaizdai buvo garbinami Egipte ir Graikijoje ir humanoidų automatonai buvo pastatyti Yan Shi, Aleksandrijos ir Al - Jazari herojaus. Iki 19–20 amžiaus, dirbtinės būtybės buvo plačiai minimos fantastinėse knygose, tokiose kaip Mary Shelley „Frankenšteinas“ arba Karel Čapek „R.U.R.“ . Pamela McCorduck teigia, kad visi šie pavyzdžiai iš senovės atskleidžia žmonių norą susikurti sau dievus. Istorijos apie šias būtybes ir jų likimus atitinka žmonių baimes, viltis ir moralinius nusistatymus, kuriuos pristato dirbtinis intelektas. Mechaninis mąstymas buvo sukurtas filosofų ir matematikų jau nuo Antikos laikų. Logikos studijos privedė prie programuojamo skaitmeninio elektroninio kompiuterio išradimo, prie kurio prisidėjo matematikas Alan Turing ir kiti. Turingo skaičiavimo teorija parodė, jog mašina maišydama tokius paprastus skaičius kaip 1 ir 0, gali imituoti kiekvieną imanomą matematinę atimtį. Tai kartu su tuo metu vykstančiais neurologijos, informacijos teorijos bei kibernetikos atradimais, įkvėpė grupę mokslininkų pradėti rimtai apsvarstyti galimybę sukurti elektronines smegenis.

Dirbtinio intelekto dalyviai buvo atrinkti konferencijos, vykusios Darmouth universiteto miestelyje 1956 metais. John McCarthy, Marvin Minsky, Allen Newell, Arthur Samuel ir Herbert Simon tapo pagrindiniais lyderiais daugelį dešimtmečių dirbtinio intelekto tyrimuose. Jų studentai ir jie rašė programas, kurios daugelį žmonių stebino: kompiuteriai laimėdavo žaidžiant šaškėmis, sprendžiant žodžių problemas algebroje, loginių teoremų įrodymuose bei kalbėdami angliškai. Iki 1960 metų vidurio, tyrimai Jungtinėse Amerikos valstijose (JAV) buvo smarkiai finansuojami Gynybos departamento ir tuo metu buvo įsteigta daug labaratorijų visame pasaulyje. Dirbtinio intelekto tyrimų įkūrėjai buvo labai optimistiškai nusiteikę naujų dalyvių atžvilgiu: Herbert Simon tikino, jog ne daugiau nei po dvidešimties metų mašinos sugebės daryti viską, ką gali žmogus, ir Marvin Minsky pilnai su tuo sutiko teigdamas, jog nereikės nei vienos kartos, kad problema kuriant dirbtinį intelektą bus išspręsta. Tačiau jie nesugebėjo numatyti problemų, su kuriomis vėliau susidūrė. 1974 metais dėl kritiko Sir James Lighthill atsiliepimo bei tebevykstančio Jungtinių Valstijų Kongreso spaudimo finansuoti labiau našius projektus, tiek Jungtinės Valstijos, tiek Britanijos vyriausybė nutraukė finansavimą dirbtinio intelekto tyrimams. Sekantys metai buvo pavadinti „Dirbtinio intelekto žiema“, laikotarpis, kuomet rasti finansavimą buvo itin sunku.

  • Microsoft Word 566 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2893 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laurita
  • Dirbtinis intelektas ir robototechnika referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Dirbtinis intelektas ir robototechnika referatas. (2017 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/dirbtinis-intelektas-ir-robototechnika-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 05 d. 00:18
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo