Dirbtinis intelektas ir robototechnika


Įvadas. Tikslai. Robotų istorija. Pirmieji Robotai. Šiuolaikinė robototechnika. Robotų rūšys. Kosmoso robotai. Buitiniai robotai. Nanorobotai. Dirbtinis intelektas. Ateities prognozės. Robotų karai. Nemirtingumas. Liepsnojanti ekonomika. Gamtinė katastrofa. Patobulinti žmonės. Masinis nedarbas. Organų sunykimas. Kainos. Šaltinių sąrašas.

Robototechnika ir dirbtinis intelektas, išgirdus šiuos žodžius iš karto pagalvojame apie robotus. Taip pagalvodami nesuklystame nė sekundei. Ogi todėl, nes robototechnika tai yra viskas ką robotai turi bendro. Nuo mechaninių dalių, techninių sprendimų, dizaino iki kompiuterinio kodo.

Anksčiau robotai buvo tik mokslinės fantastikos vaisius. Tačiau plečiantis žmonių bendruomenei ir tobulėjant, žmogus sugebėjo sukurti pirmuosiu robotus. Žmonės yra linke skaidytis į dvi puses kai prašnekama apie robotus. Aišku į už ir prieš robotus. Aišku, mechanizmus žmonės labiau palaiko. Taip, jie lengvina gyvenimo rutina, padeda atlikti darbus sklandžiau bei greičiau, galima sukurtus robotus siųsti į tokias vietas kur žmogui nuvykti pavojinga ar net neįmanoma. Bet visada yra antroji pusė. Robotai užima galimas žmonių darbo vietas, atlikdami darbus už mus, taip kelia skurdą bei nedarbystę, o žmonių populiacija auga nesustabdomai dideliu greičiau. Namų ruošos robotai, tokie kaip siurbliai verčia mus tinginiauti, o kas laukia ateityve, manau ne vienas savjoja apie tarnaitę-robotą kuriai paliepus bet ką padaryti ji tai atliks, nereikia mokėti algos sukti galvos apie tarnaitės jausmus ar norus. Tai būtu tiesiog nuostabu. Bėgant laikui tikrai bus sukurti tokie robotai. Tad kyla įdomus klausimas ar tai turės gerą įtaką žmonių rasei.

Šio referato tikslas – išnagrinėti robototechnika, jos sąvoka, išsikaiškinti kaip su laiku tobulėjo robotai, vystėsi technologijos įtakojančios robotus. Apžvelgti robotų istoriją bei jų rūšis, gamybos ir panaudojimo metodus. Apžvelgti dirbtinio intelekto galimybes, šios technologijos ateitį, privalumus bei galimą grėsmę. Pateikti robotų pavyzdžius dabartinėje aplinkoje. Kaip jie buvo bandomi išnaudoti anksčiau ir kokie planuojami robotai ateityje.

Taip pat vienas iš tikslų yra išsiaiškinti robotų kainas, kiek kainuoja pramoniniai, namų buities robotai ir kiek bus planuojama prašyti už naminius tarnus – robotus.

Žmonės nuo senų laikų bandė kurti mechanizmus, kurie galėtu atlikti jiems pavojingus darbus. Tačiau tik XVIII a. atiradoo tokie pirmieji mechanizmai. Tuo metu populiariausios buvo naminės mechaninės lėlės. Jas išrado 1738 metais prancūzų mokslininkas Ž. Vikanson’as. Jis sukurė tokį dirbtinį muzikantą, kuris galėjo atlikti 12 skirtingų kūrinių su fleita. Po šiek tiek laiko buvo sukurti muzikantai grojantys tambūrinu ir būgnais. Taip buvo sukurtas mechaninis orkestras. Tačiau de Vikanson’as nesėdėjo rankų sudėjęs. Šis mokslininkas po orkestro sukūrė, tuo metu visiems stebuklingą ir neįprastą daiktą – mechaninę antį. Ji savarankiškai judėjo, girgsėjo, mojavo sparnais ir sukinėjo galvą.

  • Elektronika Referatas
  • Microsoft Word 1547 KB
  • 2015 m.
  • 21 puslapis (1922 žodžiai)
  • Universitetas
  • Karolis
  • Dirbtinis intelektas ir robototechnika
    10 - 6 balsai (-ų)
Dirbtinis intelektas ir robototechnika. (2015 m. Balandžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/dirbtinis-intelektas-ir-robototechnika.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 19:54
×