Dirbtinis intelektas referatas. Agentų konstravimas


Wumpus pasaulis. Wumpus laboratorinis. Wumpus agentai. Wumpus kas tai. Wumpus pasaulio agentas veikimas. Apie wumpus. Žaidimų intelektas referatas. Dirbtinis intelektas kursinis. Konstravimo žaidimų tikslas. Konstravimas zaidimai.

Žiniomis grįstas agentas. Wumpus pasaulis. Aplinka. Teiginių logika: tai paprasta logika. Sintaksė. Semantika. Teisingumas ir išvedimas. Teiginių logikos išvedimo taisyklės. Wumpus pasaulio agentas. Duomenų bazė. Wumpus paieška. Žinių vertimas į veiksmą. Teiginių logikos agento problemos. Išvados. Naudotos literatūros sąrašas.

Žiniomis grįstas požiuris yra galingas būdas angento programos konstravimui. Pagrindinis tikslas yra sukonstruoti agento modelį, kuris galėtų žinodamas apie pasaulį daryti logiškas išvadas. Žiniomis grįstas agentas pajėgus priimti naujas užduotis naujų tikslų forma. Agentas gali greitai įgyti patirties jam perdavus žinias, arba jis jas gali išmokti iš aplinkos. Jis gali prisitaikyti prie aplinkos pokyčių atnaujindamas atitinkamas žinias. Žiniomis grįstas agentas turi žinoti ivairius faktus. Dabartinę pasaulio būseną, kaip numanyti apie nematomus dalykus iš pasaulio suvokimo, kaip pasaulis keičiasi bėgant laikui, ką jis nori pasiekti, ir kokius veiksmus jam reikia atlikti įvairiose situacijose.

Tam kad būtų papraščiau suvokti agentą ir jo veikimo pricipą, remsimės paprastu nauju wumpus pasauliu, kuris bus apibrėžtas vėliau. Šiame pasaulyje žiniomis grįstas agentas gali lengvai įgyti patirtį. Agento veikimo principus yra lengviau pavaiztuoti remiantis logika. Šiame pavyzdyje bus naudojampagrindis žiniomis grįsto agento komponentas yra žinių bazė. Formaliai žinių bazė yra pasaulį atvaizduojančių faktų aibė. Kiekvienas atskiras atvaizdavio elementas yra vadinamas sakiniu. Šie sakiniai yra išreikšti kalba kuri vadinama žinių išreiškimo kalba.

Turi būti būdas itraukti naujus sakinius į žiniu bazę, ir galimybė užklausti kas yra žinoma. Žinių bazė turi būti sudaryta įvestų sakinių pagrindu, ir užklausų rezultatai turi remtis prieš tai įvestais sakiniais. Tai vadina išvedimu. Ši veiksmą atlieka išvedimo mechanizmas, kuris yra taipogi pagrindinis žiniomis grįsto agento komponentas.

Yra imanoma suprasti žiniomis grįsto agento veikimą, remiantis tuo ką jis žino. Imanoma sukonstruoti tokį agentą, kuriam būtų galima pasakyti tikslą. Pradinė agento programa, prieš pradėdama veikti, priima sakinius, kuriais kurėjas apirežia pasaulį. Žinių atvaizdavimo kalba suteikia paprastą galimybę išreikšti žinias sakiniais. Tai vadinama deklaratyviuoju sistemos kurimo požiuriu. Galima apibprieš pradėdant pilną žinių, ir išvadų tirinėjimą apiprėžiamas paprasta aplinka: wumpus pasaulis. Kuris suteikia pakankamai motyvacijų loginiam samprotavimui. Wumpus yra senas kompiuterinis žaidimas, kuriame agentas tirinėja urvą sudarytą iš kambarių sujungtų kolidoriais. Kažkuriame kambaryje yra wumpus, žvėris kuris suvalgo visus ižengusius į jo kambarį. Tam kad tai atrodytu dar blogiau yra kambarių, kuriuose yra bedugnės prarajos, ir į jas ikrentama, vos tik į tą kambarį ižengiama.

  • Microsoft Word 47 KB
  • 2012 m.
  • 12 puslapių (2745 žodžiai)
  • Leopoldas
  • Dirbtinis intelektas referatas. Agentų konstravimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Dirbtinis intelektas referatas. Agentų konstravimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/dirbtinis-intelektas-referatas-agentu-konstravimas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 28 d. 04:16
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo