Dirbtinis intelektas. Referatas


Dirbtinio intelekto istorija. Referatas dirbtinis intelektas. Dirbtinio intelekto savoka. Referatas intelektas. Dirbtinis intelektas istorija. Referatai intelektas. Intelektas referatai. Referatas apie moksla. Robotika neuroniniai tinklai. Dirbtinis intelektas. neuroniniai tinklai referatas.

Įvadas. Dirbtinis intelektas – kas tai. Dirbtinio intelekto sąvoka? Dirbtinio intelekto istorija. Dirbtiniai neuroniniai tinklai (dnt). Dirbtinio intelekto taikymai. Robotika ir planavimas. Išvados. Naudota literatūra.

Visais laikais žmonija norėjo sukurti tokias mašinas, kurios imituotų žmonių elgesį ir tai darytų protaudamos. Buvo konstruojami įvairiausi mechanizmai: besilankstančios statulos, laiškus rašančios lėlės ar savarankiškai grojantys pianinai. Viskas tam, kad bent per žingsnį priartėtų prie to, ką šiandien vadiname dirbtiniu intelektu (di). Priversti kompiuterį mąstyti ankščiau atrodė neįtikėta, tačiau šiandieniniame, taip greitai besivystančiame pasaulyje, di užima vis svarbesnę vietą mokslo pasaulyje. Tiek teoriniai, tiek praktiniai tyrinėjimai leidžia kurti vis naujas, efektyvesnes sistemas. Pritaikymo sritys plečiasi, ir tuo pačių di tampa vis prieinamesniu ir patrauklesniu vartotojui.

Mano referato tikslas yra giliau pažvelgti į dar daug kam nepažįstamą di pasaulį. Tikslui įgyvendinti pateiksiu di apibrėžimus, supažindinsiu su istorija, pagrindine di duomenų baze, aprašysiu vieną iš pagrindinių di pritaikymo būdą. Pažvelgsiu į sunkumus, atsirandančius dėl itin sudėtingų di uždavinių struktūrų.

Lietuvoje di technologijos dar nėra tokios populiarios, kaip kai kuriose užsienio šalių valstybėse. Tyrimams trukdo per menkas finansavimas bei specialistų trūkumas. Vis tik nepaisant visų sunkumų, di mūsų š mano tikslas nėra jus stebinti ar šokiruoti, bet kiek galima paprasčiau pasakyti, kad šiandien pasaulyje egzistuoja mašinos, kurios gali galvoti, kurios gali mokytis ir kurti. Dar daugiau, jų galios daryti šiuos dalykus augs, kol netolimoje ateityje uždaviniai, su kuriais jos galės susidoroti, bus lygiaverčiai tiems, kuriuos šiandien išspręsti bando žmogaus protas. – hebert simon.

Dirbtinio intelekto terminą 1956 metais pirmasis pavartojo žymus šios srities mokslininkas john mccarthy. Di yra mokslas turintis ryšį su daugeliu kitų mokslo sričių, tokių kaip filosofija, matematika, psichologija, informatika, lingvistika. Jis yra gana sunkiai suvokiamas ir apibrėžiamas, kadangi pačio žmogaus gebėjimai dar nėra iki galo suprasti. Dauguma apibrėžimų gali būti suskirstyti, pagal tai, kaip elgiasi di sistemos: sistemos, kurios elgiasi kaip žmonės, galvoja kaip žmonės, elgiasi racionaliai ir galvoja racionaliai. Daugelis skirtingų šaltinių pateikia įvairius apibrėžimus, pabrėžiančius skirtingas perspektyvas, kurias įžvelgia jų autoriai. Tad di apibrėžimų yra išties daug. Štai keli jų.

Tai kompiuterių mokslo šaka, kurios tikslas užprogramuoti kompiuterius taip, kad jie elgtųsi lyg galvodami, gebėtų prisitaikyti prie naujų situacijų, ir mokytis.

  • Microsoft Word 184 KB
  • 2011 m.
  • 15 puslapių (2940 žodžiai)
  • Zaneta
  • Dirbtinis intelektas. Referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Dirbtinis intelektas. Referatas. (2011 m. Kovo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/dirbtinis-intelektas-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 06:52
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo