Dirbtinis maitinimas - enteralinis


Slaugos skaidrės.

Dirbtinis maitinimas (enteralinis). Literatūros analizė. Enterinis maitinimas apibrėžiamas kaip maitinimas. Enterinė mityba pasirenkama atsižvelgiant į klinikinę situaciją. Yra skiriami enterinio maitinimo du būdai per zondus – pastovus ir boliusinis. Jei maitinant boliusiniu būdu išsivysto viduriavimas ir vėmimas jį reikia keisti pastoviu maitinimu. Zondai, pritaikyti maitinimui turi būti labai minkšti. Enterinio maitinimo komplikacijos. Zondo išslydimas Vėmimas stipriai kosėjant arba trachėjos atsiurbimo metu. Praktinė dalis. Stebėtas ligonis, kuriam įvestas per nosį zondas. Su specialiu maisto mišiniu, slaugytoja atėjus pas pacientą į palatą. Kritinės įžvalgos, lyginant teorinę dalį su praktine veikla. Pirmąją paciento enterinio maitinimo dieną. Išvados. Enterinis maitinimas atliekamas pacientams. Prieš. Rekomendacijos. Pirmiausia, slaugytojoms labai svarbu laikytis rankų aseptikos ir antiseptikos reikalavimų.


Enterinė mityba pasirenkama atsižvelgiant į klinikinę situaciją, ligonio mitybos būklę, numatomą maitinimo trukmę. Maitinimas per zondą gali būti geriausia išeitis, jei pacientui išopėjusi burna ir ryklė, ir negali valgyti paprasto maisto. Dirbtinis maitinimas gali būti reikalingas pacientams ir dėl nudegimų žaizdų, žandikaulio lūžių, uždegimų, stemplės susiaurėjimo bei paralyžiaus, dėl kurio gali būti maistą sunku nuryti.

Yra skiriami enterinio maitinimo du būdai per zondus – pastovus ir boliusinis. Kritinių būklių ligoniams pastovus maitinimas, naudojant enterinio maitinimo pompas yra labai dažnai ir plačiai taikomas. Boliusinis būdas taikomas daugumai sąmoningų pacientų. Jo pranašumas, kad maitinimo laikas gerokai sutrumpėja ir pacientas gali individualiai organizuoti savo kasdieninę veiklą.

Jei maitinant boliusiniu būdu išsivysto viduriavimas ir vėmimas jį reikia keisti pastoviu maitinimu. Diarėja yra labai dažna ir plačiai paplitusi problema maitinant enteriniu būdu sunkiai sergančius pacientus, tačiau jos valdymas nėra paprastas. Diarėjos priežastys yra komplikuotos ir daugiaveiksnės, tačiau yra manoma, kad didžiausias viduriavimo kaltininkas yra mitybos formulė.

Zondai, pritaikyti maitinimui turi būti labai minkšti, jų vidinis skersmuo poros milimetrų. Svarbu nepamiršti ir zondo padėties kontrolės. Ši būtina: tuoj po zondo įkišimo procedūros, jei jis buvo įkištas nenaudojant endoskopo ar rentgeno kontrolės. Taip pat, pirmą kartą prieš pradedant enterinį maitinimą ir jeigu abejojama dėl zondo padėties.

 • Slauga Skaidrės
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Justė
 • 17 puslapių (678 žodžiai)
 • Kolegija
 • Slaugos skaidrės
 • MS PowerPoint 4208 KB
 • Dirbtinis maitinimas - enteralinis
  10 - 1 balsai (-ų)
Dirbtinis maitinimas - enteralinis. (2017 m. Spalio 09 d.). http://www.mokslobaze.lt/dirbtinis-maitinimas-enteralinis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 17 d. 21:13