Dirbtinių kūno angų priežiūra: tracheostomos ir gastrostomos. Žaizdų priežiūra ir perrišimas


Maitinimas per gastrostoma. Gastrostoma. Gastrostomos keitimas. Tracheostomos priežiūra. Po gastrostomos. Skyle po tracheostomos. Gastrostomos vamzdelio keitimas. Gastrostominis g vamzdelis.

Įvadas. Gastrostoma. Gastrostomos priežiūra. Maitinimas per stomą. Maudymas turint stomą. Veikla turint stomą. Keliavimas turint stomą. Tracheostoma. Trachesostomos priežiūra. Odos aplink tracheostomą priežiūra. Komplikacijos. Rinktuvai. Žaizdų priežiūra. Išvados. Literatūros sąrašas.

Stomos formuojamos jau daugiau kaip 200 metų. Pirmoji sėkminga stomos suformavimo operacija atlikta prancūzo gydytojo Dr. Pillore 1776m. Nuo tada stomų chirurgijoje įvyko didelis progresas, tačiau pacientų su stoma slauga pradėta rūpintis neseniai.

Būtina įsitikinti, kad saugu vėl pradėti maudytis ir tai nekelia komplikacijų rizikos, todėl kai reikalinga visavertė asmens higiena, turint gastrostomą, būtina prisiminti, kad:

Užspausti G-vamzdelį arba uždaryti gastrostomos vožtuvą prieš pradedant maudytis;

Užtikrinti, kad vanduo nebūtų per daug karštas ir nedirgintų pažeistos ir jautrios odos;

Naudoti tik švelnius muilus ir minkštus rankšluosčius.

Slaugė privalo informuoti ir įspėti pacientą, kuris turi gastrostomą apie tai kaip grįžti prie normalaus gyvenimo ritmo ir užsiimti norima veikla. Pacientui būtina pasakyti, kad vengtų įvairaus kilnojimo mažiausiai 6 savaites. Būtina užtikrinti, kad G-vamzdelis yra saugiai pritvirtintas po drabužiais prie odos. Gastrostomos vamzdelis neturėtų trukdyti grįžti prie darbo arba prie norimos veiklos.

Pacientas gali keliauti turėdamas gastrostomą. Svarbu visada turėti kelioninę vaistinėlę ir reikalingus medikamentinius prietaisus. Vaistinėlę turėtų sudaryti visos priemonės, kurios reikalingos gastrostomų vamzdelių priežiūrai. Taip pat patartina turėti atsarginį vamzdelį.

Tracheostoma yra chirurginiu būdu sukurta skylė per kaklą į trachėją. Todėl ši procedūra yra vadinama tracheotomija. Tracheostoma sudaro oro praėjimą, kuris padeda žmogui įprastai kvėpuoti. Ji leidžia įeiti ir išeiti orui į plaučius ir iš jų. Tracheostoma dažnai reikalinga kai dėl sveikatos problemų būtina užtikrinti ilgalaikį ir pastovų kvėpavimą. Retais atvėjais tracheotomija atliekama kai kvėpavimo takai staiga užblokuoti, pavyzdžiui, po traumų į veidą ar kaklą.

Kai tracheostoma nebereikalinga ji yra uždaroma ir chirurginiu būdu pašalinama. Kai kuriems žmonėms tracheostoma yra nuolatinė.

Paralyžius, neurologinės problemos ar kitos sąlygos, kuomet atsiranda sunkus kosulys ir išskyros iš gerklės ir būtinas tiesioginis išsiurbimas iš trachėjos, kad būtų švarūs kvėpavimo takai;

Pasirengimas prieš galvos ir kaklo chirurgiją, padedant sveikti;

  • Slauga Referatas
  • Microsoft Word 217 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2003 žodžiai)
  • Aurimas
  • Dirbtinių kūno angų priežiūra: tracheostomos ir gastrostomos. Žaizdų priežiūra ir perrišimas
    10 - 8 balsai (-ų)
Dirbtinių kūno angų priežiūra: tracheostomos ir gastrostomos. Žaizdų priežiūra ir perrišimas. (2015 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/dirbtiniu-kuno-angu-prieziura-tracheostomos-ir-gastrostomos-zaizdu-prieziura-ir-perrisimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 12:28
×