Direktyva. Dėl darbdavio pareigos informuoti darbuotojus apie galiojančias sutarties arba darbo santykių sąlygas


Darbdavio pareiga. Darbdavio pareigos referatas. Darbdavio pareigos referatai. Dėl dsrbdavio pareigos informuoti darbuotojus.

Dėl darbdavio pareigos informuoti darbuotojus apie galiojančias sutarties arba darbo santykių sąlygas. Taikymo sritis. Pareiga teikti informaciją. Informavimo būdai. Užsienyje dirbantys darbuotojai. Sutarties arba darbo santykių pakeitimai. Sutarties arba darbo santykių forma ir jų egzistavimo įrodymas bei procedūrinės taisyklės. Palankesnės nuostatos. Teisių gynimas. Baigiamosios nuostatos.

Dėl darbdavio pareigos informuokadangi kai kurios valstybės narės, susidūrusios su šiuo reiškiniu, nusprendė, jog darbo santykiams būtina nustatyti oficialius reikalavimus; kadangi šios nuostatos yra skirtos darbuotojams, siekiant juos geriau apsaugoti nuo galimo jų teisių pažeidimo ir padidinti darbo rinkos atvirumą.

Kadangi ženkliai skiriasi atskirų valstybių narių teisės aktai tokiais svarbiais aspektais kaip reikalavimas raštu informuoti darbuotojus apie pagrindines sutarties arba darbo santykių sąlygas.

Kadangi 1989 m. Gruodžio d. Strasbūre europos vadovų tarybos 11 valstybių narių valstybės ir vyriausybės vadovų priimtos bendrijos darbuotojų pagrindinių socialinių teisių chartijos punkte nustatyta, kad.

kiekvieno europos bendrijos darbuotojo darbo sąlygos pagal kiekvienoje šalyje taikomą tvarką nustatomos teisės aktuose, kolektyvinėje sutartyje arba darbo sutartyje

Kadangi bendrijos mastu būtina įtvirtinti bendrą reikalavimą, jog kiekvienas darbuotojas privalo gauti dokumentą, informuojantį apie esmines jo sutarties arba darbo santykių sąlygas.

Kadangi, atsižvelgiant į būtinybę išlaikyti tam tikrą darbo santykių lankstumą, valstybėms narėms turėtų būti palikta galimybė tam tikrais ribotais atvejais darbo santykiams netaikyti šios direktyvos nuostatų.

Kadangi pareiga teikti informaciją gali būti vykdoma sudarant rašytinę sutartį, paskyrimo į darbą rašte arba viename ar keliuose kitokiuose dokumentuose, o jeigu jų nėra - rašytinėje pažymoje, kurią pasirašo darbdavys.

Kadangi siunčiamas dirbti į užsienį darbuotojas, be informacijos apie esmines sutarties arba jo darbo santykių sąlygas, turi gauti ir kitą svarbią informaciją apie savo paskyrimą.

Kadangi, siekiant apsaugoti darbuotojų interesus, susijusius su dokumento gavimu, apie visus esminių sutarties ar darbo santykių sąlygų pakeitimus jiems turi būti pranešama raštu.

Kadangi valstybės narės privalo užtikrinti, kad darbuotojai galės reikalauti šia direktyva jiems suteiktų teisių realizavimo.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2010 m.
  • 6 puslapiai (1471 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lidija
  • Direktyva. Dėl darbdavio pareigos informuoti darbuotojus apie galiojančias sutarties arba darbo santykių sąlygas
    10 - 2 balsai (-ų)
Direktyva. Dėl darbdavio pareigos informuoti darbuotojus apie galiojančias sutarties arba darbo santykių sąlygas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/direktyva.html Peržiūrėta 2020 m. Lapkričio 29 d. 09:43
×
33 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo