Dirgliosios žarnos sindromas


Dieta sergantiems dirgliosios žarnos sindromu. Darbo tikslas. Supažindinti su dieta srgantiems dirgliosios žarnos sindromu. Darbo uždaviniai. Pateikti informacijos apie dirgliosios žarnos sindromą. Kas yra dirgliosios žarnos. sindromas? Dirgliosios žarnos sindromas – tai funkcinė žarnų liga. DŽS simptomai. Dažnas tuštinimasis pilvo skausmas viduriavimas pilvo pūtimas elgesio sutrikimai nuotaikų kaita vidurių užkietėjimas. Mitybos koregavimas sergant DŽS. Dažniausias patarimas DŽS sergančiam pacientui yra skaidulų kiekio maiste koregavimas. Taip pat sergant DŽS labai svarbu nustatyti netoleruojamą produktą. Sergant DŽS rekomenduojama Surinkti išsamią mitybos anamnezę ir identifikuoti mitybos elementus. Kokia dieta rekomenduojama? Dieta skiriama kėkvienam žmogui individualiai. Riebalai. Mityba kurioje. Skaidulos. Daugumai sergančiųjų DŽS yra naudingas pakankamas skaidulų vartojimas (25-30 g per dieną). Kofeinas. Kofeinas gali stimuliuoti žarnyną ir pasunkinti simptomus tiems. Dirbtiniai saldikliai. Kai kurie dirbtiniai saldikliai (pavyzdžiui. Probiotikai. Probiotikų (gerųjų bakterijų) vaidmuo žarnyno sveikatai yra įdomi mokslinių tyrimų sritis. Maisto netoleravimas. Tam tikrų blogai. Išvados. Sergantiems dirgliosios žarnos sindromu yra svarbiausia susižinoti kokių maisto produktu jie netoleruoja. Literatūros sąrašas.

Taip pat sergant DŽS labai svarbu nustatyti netoleruojamą produktą. Angliavandenių netoleravimas: Nors, klinikinių tyrimų duomenimis, angliavandenių, tokių kaip fruktozė ar laktozė, netoleravimas tarp DŽS sergančiųjų bei sveikų žmonių nesiskiria, pastebima, kad jų pašalinimas iš dietos kai kuriems pacientams sumažina simptomus. Riebalų netoleravimas: Pastebėta, kad sergantieji DŽS dažnai netoleruoja riebalų. Riebalai sukelia didesnį dujų kaupimąsi ir visceralinio jautrumo didėjimą DŽS sergantiems pacientams, palyginti su sveikais žmonėmis.

Sergantiems dirgliosios žarnos sindromu yra svarbiausia susižinoti kokių maisto produktu jie netoleruoja, nes būtent jie ir galėjo sukelti DŽS. Pacientams rekomenduojama rašyti mitybos dienoraštį, nes tai padeda nustatyti DŽS simptomus sunkinančius maisto produktus. Svarbiausia kad dienos racione būtų tam tikras skaidulų kiekis priklausomai nuo to, kokie yra DŽS simptomai. Svarbu atsisakyti maisto produktu( kavos, citrusinių vaisių, alkoholio ir kt. ) kurie skatina šio simptomo atsiradimą.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 282 KB
  • 2014 m.
  • 18 puslapių (732 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dovilė
  • Dirgliosios žarnos sindromas
    10 - 4 balsai (-ų)
Dirgliosios žarnos sindromas. (2014 m. Spalio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/dirgliosios-zarnos-sindromas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 04:10
×