Dirvos erozija


Dirvos uzdruskejimas. Dirvozemio erozija skaidres. Dirvos erozija skaidres. Dirvos erozijos tipai. Dirvozemio erozija. Dirvos erozija referatas. Dirvozemio nykimas ir dykumejimas. Uzdruskejimas. Dirvos erozija ppt. Dykumėjimas skaidrės.

Erozija. Dažniausiai skiriami trys erozijos variantai. Dirvožemio apsaugojimas nuo erozijos. Dykumėjimas. Miškų nykimas. Erozija – procesas ar reiškinys, kurio metu kietas paviršius dėl mechaninio ar cheminio poveikio praranda viršutinius sluoksnius ir dėl to plonėja ir degraduoja. Erozija su cheminiais virsmais siejasi su dūlėjimu ir korozija. Tai yra dirvos degradacija aridinio, pusiauaridinio ir sauso klimato srityse. Dėl dirvos degradacijos plečiasi arba susidaro dykumos. Dykumėjimą sukeliavėjo išpustymas, uždruskėjimas, vandens atsitraukimas. Tai tikslingas arba natūralus miškingų plotų pavertimas ariama žeme, gyvenviete, kirtimu ar dykviete, nepaliekant miško. Tikslingas visiškas miško nukirtimas vadinamas miško lydymu.
  • MS PowerPoint 566 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių
  • Skaiste
  • Dirvos erozija
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Dirvos erozija. (2011 m. Vasario 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/dirvos-erozija.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 07:04
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo