Dirvožemiai


Dirvožemiai. Dirvožemis yra gamtinis. Dirvožemis - plonas Žemės paviršiaus sluoksnelis, kuriame gali augti ir derėti augalai, gyventi įvairūs organizmai. Dirvožemis susidaro dėl Žemės paviršiuje vykstančių fizinių. Klimatas - apibrėžtame regione vyraujantys orai. Laikas – viena svarbiausių dirvožemio formavimosi dalių. Dirvodarinė uoliena –. Žemėje yra įvairiausių dirvožemių. Lietuvoje paplitę velėniniai jauriniai dirvožemiai, kurie yra nelabai derlingi. Kartojimo klausimai Kas yra.

Dirvožemis susidaro dėl Žemės paviršiuje vykstančių fizinių, cheminių ir biologinių procesų, kuriuos įtakoja: oras (temperatūra, krituliai); gyvi organizmai (gyvūnai, augalai); žmonių veikla; uolienos.

Klimatas - apibrėžtame regione vyraujantys orai. Kuo šilčiau, tuo greičiau pūva augalų liekanos ir kaupiasi humusas. Sausringame klimate dėl skurdžios augalijos humuso susidaro labai mažai. Jei kritulių būna per daug, humusas išplaunamas iš viršutinių dirvos sluoksnių.

Laikas – viena svarbiausių dirvožemio formavimosi dalių. Kad susidarytų 10mm storio dirvožemio sluoksnis, reikia apie 400 metų. Organizmai – dirvožemio dalis, kurią sudaro augalai, mikroorganizmai bei gyvūnai. Kuo klimatas palankesnis, kuo gyvų mikroorganizmų daugiau, tuo dirvožemis susidaro greičiau.

Dirvodarinė uoliena – uoliena, iš kurios laikui einant ir veikiant įvairiems veiksniams, susidaro derlingo dirvožemio sluoksnis.

  • Geografija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1661 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (339 žodžiai)
  • Jurgita
  • Dirvožemiai
    10 - 4 balsai (-ų)
Dirvožemiai. (2015 m. Vasario 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/dirvozemiai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 02:17
×