Dirvožemio hidraulinis laidumas


Dirvožemio fizinės savybės. Dirvožemio vanduo. Dirvožemio poringumas. Hidraulinis laidumas. Išvados.

Darbo tikslas: susipažinti su dirvožemio hidrauliniu laidumu.

Darbo uždaviniai:

susipažinti su dirvožemio fizinėmis savybėmis;

aprašyti dirvožemio hidraulinį laidumą.

1.1 Dirvožemio vanduo

1.2 Dirvožemio poringumas

‒ silpnai imlios – molingas smėlis, liosas, mergelis, rupus dulkis ir t. t.,

Šiuo metu matuojamas laboratorinių laidumo koeficientas k bandymo principais gali būti suskirstyti į "pastovų metodą" ir "kintamą metodą".

Pastovus bandymo metodas, kad būtų išlaikytas visą bandymą pastovus, ir todėl taip pat nuolatiniam vandens skirtumui.

Bandymo, buvo supakuotas į permatomą plastikinį vamzdelį ,skerspjūvis A, ilgis L sočiųjų mėginių, vožtuvas atidaromas, kad vanduo teka iš mėginio viršaus į mėginio apačią ir yra atleidžiamas iš angos. Atsižvelgiant į pagrindinius skirtumus △ h ir lėtai išteka debitas Q, kuris yra stabilus, išmatuoti laiką t po tam tikro vandens kiekio, kuris teka per mėginį V, tada:

Pastovus pralaidumo tyrimas dideliam smėlio dirvožemio infiltracijos parametrams nustatyti. Molio infiltracijos koeficientas yra mažas, vandens infiltracija sunku tiksliai nustatyti šiame tyrime bus nukreipiamas kintamam bandymui.

Kintamas bandymo metodas yra testavimo procesas, kurio pagrindinis skirtumas laikas.

Tegul bet kuriuo metu t, per testą, remdamasi šių dviejų △ h, praėjęs laikas dt, vamzdelio ir vandens nukrites lygis dh, laikas dt vandens tekėjimas į bandinį

Prasisunkimo bandymas (infiltracijos testas) paprastai naudoja testui duobę prasisunkimo bandymui, nustatymas zonoje kur yra palaidų pralaidžių sluoksnių.

Į paviršinį dirvos sluoksnį, kuris yra sausas, į tam tikrą gylį (30-50 cm) iškasti kvadrato ar apvalios formos bandymo duobę, duobė 3-5 metrų atstumu nuo vandens sluoksnio. 2-3 cm storio smėlio bandynio filtravimui į vandens duobę, tai būtina padaryti, nes vandens lygis yra visada didesnis nei duobėje kuria tiriame. Siekiant palengvinti stebėjimą vandens lygiui iš duobės apačioje nustatytome lyginamąjį standartą. Apskaičiuojame per kokį laiko vienetą iš duobės vandens infiltracija Q ​,padalinta iš duobės pločio F apačioje, kurią suteikia vidutinis skverbtis greitis V = Q / F(kai vandens storymės aukštis mažesnis (lygu 10 cm)), gradientas gali būti laikomas arti pagrindinio, taip K (laidumo koeficientas) = ​​V. Šis metodas taikomas kapiliarinio slėgio nustatymams ir turi mažai poveikį smėliui dirvožemyje, jei naudojamas molis, jei didesnės matuojamas laidumo koeficientas.

  • Microsoft Word 48 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (1782 žodžiai)
  • Nerina
  • Dirvožemio hidraulinis laidumas
    10 - 9 balsai (-ų)
Dirvožemio hidraulinis laidumas. (2015 m. Kovo 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/dirvozemio-hidraulinis-laidumas.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 01 d. 09:49
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo