Dirvožemio nykimas ir dykumėjimas


Dirvožemio nykimas ir dykumėjimas. Įvadas. Kas yra dirvožemis? Kas yra dirvožemio dykumėjimas? Dykumėjimo priežastys. Dykumėjimo padariniai. Sprendimo būdai. Kas yra dirvožemio erozija? Erozijos tipai. Erozijos atsiradimo priežastys. Sprendimo būdai. Kas yra dirvožemio druskėjimas? Druskėjimo priežastys. Druskėjimo padariniai. Naudoti šaltiniai.

Įvadas 3 Kas yra dirvožemis? 4 Kas yra dirvožemio dykumėjimas? 5 Dykumėjimo priežastys 6 Dykumėjimo padariniai 7 Dykumėjimo sprendimo būdai 8 Kas yra dirvožemio erozija? 9 Erozijos tipai 10 Erozijos atsiradimo priežastys 13 Erozijos sprendimo būdai 14 Kas yra dirvožemio druskėjimas? 15 Druskėjimo priežastys 16 Druskėjimo padariniai 17 Naudoti šaltiniai 18.

Pasirinkome šią temą, nes dirvožemio nykimas ir dykumėjimas yra opi ir vis didėjanti problema, apie kurią daugelis žino mažai informacijos.

Dykumėjimas – dykumų plitimas ir jų plotų didėjimas.

Keičiasi dirvos sudėtis Intensyvėja eroziniai procesai Sumažėja žemės derlingumas ir vietinių gyventojų galimybes apsirūpinti maistu, mediena kurui Paveikia šalies ekonominę padėtį Kelia grėsmę sausringų žemių ekosistemoms, jose esančiai biologinei įvairovei Sustiprina pavojingas smėlio ir dulkių audras.

Skatinti miškų ir krūmynų atsodinimą Didinti žemės ūkio produkcijos įvairovę, sausringoms žemėms tinkamų augalų rūšis Mažinti eroziją mechaninėmis priemonėmis, tokiomis kaip barjerų statymas. Buityje naudojamą medieną keisti kitomis kuro rūšimis Riboti ganomų gyvulių skaičių Taikyti pažangesnius žemdirbystės būdus.

  • Geografija Skaidrės
  • MS PowerPoint 2123 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (494 žodžiai)
  • Bri
  • Dirvožemio nykimas ir dykumėjimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Dirvožemio nykimas ir dykumėjimas. (2015 m. Rugsėjo 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/dirvozemio-nykimas-ir-dykumejimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 21:54
×