Dirvožemio profilių apžvalga


Dirvožemio profilių apžvalga. Daugeliui žmonių, gyvenančių ne kaime, atrodo. Dirvožemis – viršutinis, purus Žemės plutos sluoksnis. Dirvožemio susidarymas ir dirvotyros veiksniai. Dirvožemio pjūvis (profilis) – vertikalus dirvožemio sluoksnio (nuo jo paviršiaus iki gimtosios uolienos) pjūvis. Horizontai. Dirvožemio profilio aprašymo metodas lauko sąlygomis. Svarbiausi aspektai yra šie Iškasama duobė iki 1 m gylio ir. Dėl oro sąlygų dirvožemio profilio aprašymą lauke atlikti negalėjome. Buvo ištirti ir aprašyti keletas dirvožemio profilių. Įvertinę granuliometrinę sudėtį, spalvą, struktūrą, susiklojimą, drėgnumą, radę naujadarus užpildėme lentelę. Dirvodarinė ir paklojinė uolienos – limnoglacialinė. Pagal charakteringus aprašomojo dirvožemio profilio Nr. 66 ypatumus, nustatėme. Smėlio ir lengvo priesmėlio dirvos gerai praleidžia drėgmę. Dirvožemio gerinimo būdai .

Buvo ištirti ir aprašyti keletas dirvožemio profilių, vieną jų trumpai apžvelgsime ir galėsime sužinoti jo vertę. Žinodami dirvožemio grupę, pogrupį ir granuliometrinę sudėtį, sužinosime jo našumo balą.

Dirvodarinė ir paklojinė uolienos – limnoglacialinė. Dirvožemio drėkinimo būdas – automorfinis. Granuliometrinė sudėtis- rišlus smėlis ir priemolis. Viršutiniame horizonte ~2.6% humuso. Aptikti naujadarai: šaknys ir šaknų liekanos. Pagal gautus duomenis sužinome, kad: Tiriamas dirvožemis- Palvažemiai PL, giliau glėjiški nepasotintieji palvažemiai. Boniteto balas- 33.

Smėlio ir lengvo priesmėlio dirvos gerai praleidžia drėgmę, todėl sukaupia jos mažai, greitai įšyla, nesunkiai įdirbamos, tačiau jose nedaug humuso ir maisto medžiagų, organinės medžiagos greitai susiskaido į mineralinius junginius, supūva. Maisto medžiagos, gautos su mineralinėmis trąšomis, ypač gausiau palijus, išsiplauna iš šaknų zonos ir augalų šaknys jų nepasiekia. Taigi lengvose dirvose svarbu taupyti drėgmę ir padaryti ją rišlesnę, kad ne taip greitai išsiplautų maisto medžiagos.

  • MS PowerPoint 1085 KB
  • 2016 m.
  • 15 puslapių (410 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ta
  • Dirvožemio profilių apžvalga
    10 - 2 balsai (-ų)
Dirvožemio profilių apžvalga. (2015 m. Kovo 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/dirvozemio-profiliu-apzvalga.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 05:00
×