Dirvožemio savybės


ŽEMDIRBYSTĖ Kas yra dirvožemis ir kokia jo reikšmė ? Dirvožemis. Dirvožemio reikšmė. Kaip susidarė mineralai ir uolienos Mineralai. Uolienos Magminės. Kaip skirstomos uolienos ir kokios jų savybės Uolienos skirstomos į Magmines. Kas yra uolienų dūlėjimas Uolienų dūlėjimas. Kokie yra dūlėjimo procesai ir stadijos Dūlėjimo procesai. Dūlėjimo stadijos. Kaip klasifikuojamos dirvodarinės uolienos Dirvodarinės uolienos skirstomos. Kas lemia dirvožemio susidarymą Dirvožemio susidarymą lemia. Kas yra dirvožemio profilis ir horizontai ? Kokius dirvožemio horizontus žinote Dirvožemio profilis. Dirvožemio horizontai. Kokius žinote dirvožemio komponentus Dirvožemio komponentai. Kas yra dirvožemio granuliometrinė sudėtis ? Kaip skirstomi dirvožemiai pagal jų granuliometrinę sudėtį Dirvožemio granuliometrinė sudėtis. Dirvožemiai pagal granuliometrinę sudėtį skirstomi. Kas yra humusas ir kokia jo įtaka dirvožemio derlingumui Humusas. Humuso įtaka dirvožemiui. Kas yra dirvožemio koloidai ir sorbcija Dirvožemio koloidai. Dirvožemio sorbcija. Kokias dirvožemio sorbcijos rūšis žinote Dirvožemio sorbcijos rūšys. Apibūdinkite dirvožemio rūgštingumą ir buferiškumą. Kokias dirvožemio rūgštingumo rūšis žinote Dirvožemio rūgštingumas. Dirvožemio buferiškumas. Dirvožemio rūgštingumo rūšys. Kokias žinote dirvožemio drėgmės formas ? Apibūdinkite jas. Dirvožemio drėgmės formos Chemiškai sujungtas vanduo. Garų drėgmė. Higroskopinė drėgmė. Plėvelinė drėgmė. Laisvoji drėgmė. Kapiliarinis vanduo. Gravitacinis vanduo. Gruntinis vanduo. Kas yra dirvožemio oras ? Kokia jo sudėtis ? Kokiais būdais galima pagerinti dirvožemio aeraciją Dirvožemio oras. Dirvožemio oro sudėtis. Dirvožemio aeracija. Nurodykite pagrindines dirvožemio šilumines savybes.


Dirvožemis – derlinga daugiakomponentė sistema viršutiniame Žemės plutos sluoksnyje, susidariusi dėl sudėtingos vietos klimato, augalijos ir gyvūnijos, dirvodarinės uolienos, reljefo ir kitų veiksnių sąveikos.

Nuosėdines – birios nuosėdinės uolienos, veikiamos vandens, ledo, vėjo ir gravitacijos jėgų, virsta kietomis nuosėdinėmis uolienomis.

Metamorfines – karštis ir slėgis pakeičia uolienų mineralų pobūdį, bet medžiagos neišsilydo.

Kokie yra dūlėjimo procesai ir stadijos?

Dirvožemio horizontai – tai vienalyčiai, lygiagretūs žemės paviršiui dirvožemio sluoksniai, susiformavę dirvodaros procese ir sudarantys dirvožemio profilį. Jie skirstomi:

O – miško paklotės, stepės veltinio horizontai

A – paviršiuje arba po O horizontu

E – po O ar A horizontu.

B – po O, A ar E horizontais

C – priskiriami dirvodarinei uolienai, kuri susidarė geologinių procesų metu

R – klintys, dolomitai, gipsai, garnitai ir kt.

Dirvožemio koloidai – 1-200 nm dydžio dirvožemio dalelės, kurios vandenyje sudaro koloidinius tirpalus arba sistemas.

Dirvožemio rūgštingumas – vadinamas dirvožemio pH, jis turi įtakos mineralų dūlėjimui, mikrobiologinių procesų aktyvumui, augalų gebėjimui pasisavinti maisto medžiagas.

Dirvožemio buferiškumas – tai jo gebėjimas priešintis tirpalo pH pasikeitimams. Kuo dirvožemis turi daugiau koloidų ir humuso, tuo jis yra buferiškesnis.

Chemiškai sujungtas vanduo – įeina į dirvožemį sudarančių mineralų sudėtį. Jis yra nejudrus ir augalams neprieinamas.

Higroskopinė drėgmė – sudaro oro garų vanduo, absorbuotas dirvožemio dalelių paviršiuje. Augalai nepasisavina.

Plėvelinė drėgmė – susidaro, kai higroskopinės drėgmės prisisotinęs dirvožemis nepajėgia absorbuoti vandens molekulių. Augalai sunkiai pasisavina.

Laisvoji drėgmė – laisva dirvožemio porose.

Gruntinis vanduo – susitelkia ant vandeniui nelaidžių uolienų klodų.

Kas yra dirvožemio oras? Kokia jo sudėtis? Kokiais būdais galima pagerinti dirvožemio aeraciją?

Dirvožemio oras – tai dujų ir laikinųjų organinių junginių mišinys, užimantis drėgmės užpildytas dirvožemio poras.

  • Žemės ūkis Konspektas
  • Microsoft Word 32 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1626 žodžiai)
  • Jurgita
  • Dirvožemio savybės
    10 - 8 balsai (-ų)
Dirvožemio savybės. (2016 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/dirvozemio-savybes.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 09:28
×