Dirvožemio tarša projektas


Dirvožemio tarša. Dirvožemis. Dirvožemio funkcijos. Pagrindiniai dirvožemio taršos šaltiniai. Neorganiniai teršalai. Organiniai teršalai. Neigiamas teršalų poveikis organizmams ir augalams. Dirvožemio užteršimo poveikis. Dirvožemio tarša sunkiaisiais metalais. Lietuvos dirvožemis, kaip rodo Europos geocheminio atlaso duomenys. Rūgštieji lietūs. Rūgštaus lietaus poveikis. 2014 metais Lietuvos geologijos tarnyba atliko laukų dirvožemio būklės ir pasklidosios dirvožemio taršos stebėjimus. Dirvožemio taršos mažinimo priemonės.


Pagrindas augalų augimui, recirkuliacijos maisto medžiagų ir organinių atliekų sistema, teršalų skaidymas, buveinė dirvožemio organizmams. Vandens tiekimo ir išvalymo sistema. Aprūpina maisto produktais, teikia žaliavas pramonei, vykdo žemės geomembranos funkcijas. Pagrindinė dirvožemio funkcija- gyvybės palaikymas.

1. Pramonė 2. Žemės ūkis 3. autotransportas Iš pramonės į dirvožemį dažnai patenka įvairių teršalų, tokių kaip (kadmis, švinas, varis, cinkas, gyvsidabris ir tt..) Iš autotransporto benzinas, švinas, bei kiti skysčiai. Iš žemės ūkio fosfatų, nitratų.

Vienpusiškas mineralinių medžiagų naudojimas ar per didelis jų kiekio naudojimas sukelia mikroorganizmų depresiją, suardomas santykis tarp mikroorganizmų grupių, sumažėja jų aktyvumas, todėl sutrinka humuso irimo ir sintezės pusiausvyra. Ypač kenkia skystos azotinės trąšos. Per ilgai trešiant padidėja toksinis sintetinančių mikrobų aktyvumas, rūgštėja dirvožemis, gausėja pelėsiniai grybai. Mikroorganizmai gali greitai suardyti dirvožemyje vykstančius, cheminius, biologinius procesu. Daugelis mineralinių trąšų didina rūgštingumą, mažina humuso kieki, blogina dirvožemio struktūrą. Skatina dirvožemio degradaciją. Pasaulyje kasmet į dirvožemį patenka 100mln. t. mineralinių trąšų.

Pagrindiniai organiniai teršalai yra naftos produktai ir pesticidai. Naftos perdirbimo įmonės gamybinių procesų ir produktų sandėliavimų metu į dirvožemį išmeta didelius kiekius teršalų. Pagrindiniai teršalai- anglies, sieros, azoto oksidai, kietosios dalelės, lakūs organiniai junginiai.

Iš dirvožemių daugybė nitratų patenka į upes ar į gruntinius vandenis, sukeldamas žmonių ligas dėl nitritų ir nitratų pertekliaus.

  • MS PowerPoint 958 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (818 žodžiai)
  • Universitetas
  • Alma
  • Dirvožemio tarša projektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Dirvožemio tarša projektas . (2017 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/dirvozemio-tarsa-projektas.html Peržiūrėta 2018 m. Rugpjūčio 15 d. 02:10
×