Dirvožemio tarša skaidrės (3)


Dirvožemio tarša. Dirvožemį teršia. Tarša sunkiaisiais metalais. Tarša naftos produktais. Tarša pesticidais. Tarša radioaktyviomis medžiagomis. Tarša šiukšlėmis ir atliekomis. Kaip mažinti dirvožemio taršą?. Ką galime padaryti mes?.

Sunkieji metalai Naftos produktai Pesticidai Šiukšlės ir atliekos Radioaktyvios atliekos.

Dažniausiai dirvožemį teršia švinas, geležis, manganas, varis, cinkas. Šių metalų perteklius sukelia augalų ligas, per augalus kenkia ir žmogui. Kaip nukenksminti užterštą dirvožemį? Reikia nukasti ne mažesnį negu 30 cm sluoksnį ir užpildyti švariu, neužterštu dirvožemiu.

Pesticidai naikina ne vien piktžoles ir kenkė-jus. Nukenčia pagrindiniai dirvos skaidytojai – sliekai. Kenkėjų populiacijos prisitaiko prie jų naikini-mui skirtų pesticidų, tampa atsparūs, o pesti-cidai kaupiasi aukštesniuose mitybos lygme-nyse, kuriems priklauso ir žmogus. Pesticidai slopina žmogaus atsparumą ligoms, padaugėja apsigimimų.

Labai pavojingi teršalai –radioaktyvus baris ir uranas ir visi radioaktyvūs elementai, kurių ilgas skilimo pusperiodis. Dirva užteršiama ant jos nusėdus radioaktyvioms dulkėms.

Tvarkingas sąvartynas. Jame šiukšlės sluoksniuojamos su žemėmis. Nepralaidus podirvis ir drenažo sistema neleidžia kenksmingoms medžiagoms patekti į vandens telkinius.

  • MS PowerPoint 1186 KB
  • 2016 m.
  • 16 puslapių (408 žodžiai)
  • Vilma
  • Dirvožemio tarša skaidrės (3)
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Dirvožemio tarša skaidrės (3). (2013 m. Birželio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/dirvozemio-tarsa-skaidres-3.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 00:21
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo