Dirvožemio taršos mažinimo būdai


Įvadas. Dirvožemis. Dirvožemio rūgštyngumas. Dirvožemio sorbcija. Dirvožemio cheminė sudėtis. Dirvožemio taršos grupės. Dirvožemio tarša ir taršos šaltiniai. Transportas. Komunalinis ūkis. Žemės ūkis. Atliekos. Tarša abiotinės aplinkos komponentuose. Dirvožemio taršos mažinimo principai. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.


Dirvožemiai gali veiksmingai pašalinti priemaišas, nužudyti ligų sukėlėjus ir degraduoja teršalus, pastaroji savybė yra vadinama natūrali slopinimas. Paprastai, dirvožemis išlaikyti grynąjį absorbciją deguonies ir metano, ir atlikti grynąjį išleidimą anglies dioksido ir azoto oksido. Dirvožemis pasiūlyti augalai fizinę paramą, oro, vandens, temperatūros saikingai, maistinių medžiagų, ir apsaugą nuo toksinų. Dirvožemis teikti lengvai prieinamas maisto medžiagas augalams ir gyvūnams konvertuojant negyvos organinės medžiagos į įvairių maistinių medžiagų formų [1].

• angliavandeniliai iš nesandarių degalų saugyklų(benzenas, etilbenzenas, toluolas, ksilenas, alkenai, alkanai),

Nešiukšlinti prie ežerų, stovyklavietėse, parkuose ar kitose vietose, kuriose lankosi didelis žmonių skaičius. Naudoti daugkartinius indus iškylose, taip pat pabaigus stovyklauti susirinkti šiukšles ir jas išmesti pagal jų gaminimui naudojamas medžiagas,taip pat dirvožemio užteršimą galima sumažinti mažiau perkant prekias plastikiniuose maišeliuose, ar paprastoje pakuotėje.

Pagrindinės dirvožemio taršos grupės yra trys. Cheminė tarša(priskiriami pesticidai, įvairios cheminės trašos ir kt), biologinė tarša(organizmai, genetiškai modifikuoti organizmai, mikrobiologiniai teršalai) ir fizikinė tarša(vibracija, žemės erozija, elektromagnetinę radiaciją, mikroklimato sąlygos ir taip toliau).

Dirvožemio taršą gali sumažinti žmonės. Pirmiausia reikia pradėti rušiuoti šiuksles, mažinti gamyklų/autotransporto išmetamų nuodingų medžiagų kiekį į aplinką, taip užsiimant žemės ūkiu reiktų vietoij dirbtinių trašų naudoti mėšlą ar kitą natūralų kompostą.

  • Microsoft Word 44 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (3269 žodžiai)
  • Kolegija
  • Robertas
  • Dirvožemio taršos mažinimo būdai
    10 - 3 balsai (-ų)
Dirvožemio taršos mažinimo būdai. (2017 m. Gegužės 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/dirvozemio-tarsos-mazinimo-budai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 13:52
×