Dirvožemio tyrimas


Pirmas namų darbas „ Dirvožemio tyrimas “ Dirvožemis. Kodėl reikia išsitirti dirvožemį. Agrocheminis dirvožemio tyrimas. Dirvožemio pH tyrimas. Pagal mainų potencialųjį rūgštumą , reiškiamą simboliu pHKCL Lietuvos dirvožemiai skirstomi taip. Kodėl svarbus miško dirvožemio pH. Rūgščios ir šarminės iškritos. Moksliniai eksperimentai su pelenais. Mineralinės sieros Lietuvos dirvožemiuose nustatymas. Dirvožemio užterštumo sunkiaisiais metalais tyrimas darbo tikslas. Tyrimo rezultatai.


Darbo tikslas – nustatyti sunkiųjų metalų koncentracijas Šiaulių miesto dirvožemyje šalia automagistralės Šiauliai – Vilnius.

Uždaviniai: ištirti dirvožemio užterštumą sunkiaisiais metalais; palyginti švino koncentracijos dirvoje pokytį per 20 metų; įvertinti dirvožemio užterštumą sunkiaisiais metalais prie magistralinio kelio ir individualių namų valdose, už 15 metrų nuo kelio.

Cinko koncentracija viršijo foninę pusėje tirtų mėginių. Cinkas į aplinką gali patekti su nuoteko- mis, trąšomis, pesticidais, o daugiausia nuo cinkuo- tos skardos stogų dangos, lietvamzdžių, buityje var- tojamų cinkuotos skardos indų bei vamzdžių.

Chromo koncentracija daugumoje mėginių, o nikelio – visuose mėginiuose buvo mažesnė už fo- ninę koncentraciją ir problemų dėl šių metalų kon- centracijos tiriamoje teritorijoje neturėtų kilti.

Švino koncentracija mėginiuose kito nuo 10,1 iki 38,6 mg/kg. Šis metalas dėl jo junginių toksišku- mo yra labiausiai vengtinas dirvožemyje, nes leng- vai gali pereiti į augalus ir kauptis juos vartojančių gyvūnų organizmuose bei nepalankiai veikti jų gyvybines funkcijas.

Iš viso švino foninė koncentracija buvo viršyta 11 iš 20 tirtų mėginių. Nors didžiausia išmatuota koncentracija sudarė apie 39 procentus DLK, tačiau tirtoje zonoje jau dabar reiktų rekomenduoti gyventojams neauginti maistinių ar pašarinių augalų. Atski- ruose matavimo taškuose švino koncentracijai įtakos galėjo turėti netoliese esančiuose garažuose neteisin- gai eksploatuojami ir nukenksminami automobilių akumuliatoriai. Atlikti matavimai papildė informaciją apie miesto dirvožemio taršą sunkiaisiais metalais.

  • Ekologija Namų darbas
  • Microsoft Word 353 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (2165 žodžiai)
  • Julija
  • Dirvožemio tyrimas
    10 - 10 balsai (-ų)
Dirvožemio tyrimas. (2016 m. Vasario 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/dirvozemio-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 05:28
×