Diržo pavaros ir jų ypatumai


Diržo pavaros ir jų ypatumai. Ataskaita. Diržo pavaros ir jų ypatumai. Diržų tipai. Diržo skriemuliai.

Trinties koeficientas priklauso nuo diržo ir skriemulio medžiagų frikcinių savybių. Tampraus slydimo kampo dydis priklauso nuo skriemulio apgaubimo kampo (1 ir diržo tamprumo modulio E. Diržo pradinio įtempimo jėga priklauso nuo diržo stiprumo ir nuo guolių kraulumo.Ši jėga gali būti užrašyta taip:

2 Fo = 2AGo,

Diržų medžiagos turi būti stiprios, tamprios ir nejautrios aplinkos veiksniams, turi turėti didelį trinties su skriemuliu koeficientą. Visų šių reikalavimų viena medžiaga negali patenkinti. Šiuo metu plačiausiai naudojami odiniai, austiniai ir daugiaustiniai diržai.

Odiniai diržai. Jie turi didelį trinties su skriemulio medžiaga koeficientą, yra gana stiprūs ir lankstūs. Odiniai diržai gerai dirba veikiami kintamos ir smūginės apkrovų, turi irimui atsparius kraštus. Šie diržai yra brangūs, todėl, nepaisant minėtų pranašumų, naudojami retai.

Austiniai diržai. Šių diržų pagrindinė dalis yra audinys. Diržai audžiami iš organinių arba sintetinių medžiagų. Pirmajai grupei priklauso medvilnė, gyvulių vilna, kanapės, linai ir natūralus šilkas, antrai – dirbtinis šilkas, poliamido, polietileno, nailono ir perlono pluoštai.

Daugiasluoksniai diržai. Tai tobuliausi plokštieji diržai. Dažniausiai juos sudaro trys skirtingas funkcijas atliekantys sluoksniai: trinties, traukos ir apsauginis. Trinties sluoksnis yra daromas iš chromoninės odos, gumos arba elastometro, traukos sluoksnis – iš poliamidinių juostelių arba iš poliesterinių kordinių siūlų. Apsauginio sluoksnio funkciją atlieka audinys arba elastometro folija. Šie diržai išvysto didelę traukos jėgą ir gerai kimba prie skriemulio.

Sandūriniai diržai daromi iš trapecinio skerspjūvio juostų, jų galus sujungiant specialiomis sankabomis. Tokie diržai gaminami iš polimerų, armuotų kordinio audinio juostomis. Jie ne tokie lankstūs kaip begaliniai diržai. Tačiau juos daug paprasčiau uždėti ant skriemulių ir nuimti, nes nereikia keisti atstumo tarp skriemulių.

  • Microsoft Word 116 KB
  • 2015 m.
  • 7 puslapiai (1419 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mantas
  • Diržo pavaros ir jų ypatumai
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Diržo pavaros ir jų ypatumai. (2015 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/dirzo-pavaros-ir-ju-ypatumai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 05 d. 23:40
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo