Diskiniai stabdžiai technologijų egzamino aprašas


Technologijų mokyklinio brandos egzamino baigiamojo darbo aprašas. Diskiniai stabdžiai.

Diskiniai stabdžiai į automobilius masiškai buvo pradėti montuoti apie 1960-1970m., tiesa tuo metu dažniausiai pasitaikydavo mišrūs stabdžių sistemos variantai. Pavyzdžiui kai priekyje buvo montuojami diskiniai stabdžiai, o gale būgniniai. Būgniniai stabdžiai buvo pigesni už diskinius stabdžius, todėl tai leido sumažinti automobilio stabdžių sistemos priežiūros kainą, tačiau pablogino stabdymo kokybę. Šiuo metu diskiniai stabdžiai yra montuojami tiek ant priekinės ašies tiek ant galinės. Stabdyti automobilį dėl didelio greičio saugiau tik su diskiniais stabdžiais.

Kai kuriose stabdžių sistemose įrengiami stiprintuvai palengvinti valdymą ir padidinti stabdžių efektyvumą.

Pagrindinės sudedamosios diskinių stabdžių sistemos dalys:

Vamzdeliai yra veikiami išorinės aplinkos ir laiko todėl jie stipriai rūdija, ko pasekoje pradeda lesti stabdžių skystį  arba trūksta.

Stabdžių diskai labai svarbūs stabdžių sistemos komponentai nes būtent jų dėka ir vyksta pats automobilio lėtėjimas. Stabdžių trinkelės liečia stabdžių diską ir dėl sukuriamos trinties sukuriamas stabdymo efektas. Stabdžių diskų būna labai įvairių, vieni yra ventiliuojami skirti didesniems apkrovimams, kiti yra paprasti stabdžių diskai skirti mažesniems apkrovimamas. Sportiniuose automobiliuose tam kad būtų greičiau vėdinami ir neperkaistų yra naudojami stabdžių diskai su raižytomis ir sugręžiotomis skylėmis.

Stabdžių diskas, kuris turi didelį išnešimą yra dažniausiai montuojamas automobilio gale. Stabdymo paviršius iš abiejų pusių neturi jokių skylių todėl yra neventiliuojamas.

  • Microsoft Word 336 KB
  • 2015 m.
  • 16 puslapių (1292 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Deividas
  • Diskiniai stabdžiai technologijų egzamino aprašas
    10 - 2 balsai (-ų)
Diskiniai stabdžiai technologijų egzamino aprašas. (2015 m. Kovo 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/diskiniai-stabdziai-technologiju-egzamino-aprasas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 16 d. 07:06
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo