Diskrečioji matematika


Įvadas. Matematinės logikos pradmenys. Teiginiai. Loginės operacijos. Loginės formulės. Logikos dėsniai.

Kas yra diskrečioji matematika? Diskrečioji matematika yra matematikos šaka, nagrinėjanti diskrečius objektus, diskrečias struktūras, realiųjų reiškinių diskrečiuosius matematinius modelius. Ką reiškia „diskretus“? Atsiverskime tarptautinių žodžių žodyną1. Matome, kad žodis „diskretus“ kilęs iš lotynų kalbos žodžio „discretus“, reiškiančio „atskiras“. Žodis „diskretus“ apibrėžiamas taip: „1. netolydus, nutrūkstamas, kintantis, šuoliškas, atskiras visumos atžvilgiu; 2. komp. sveikaisiais skaičiais aproksimuojamas objektas“. Taigi, intuityviai „diskretų objektą“ suprasime kaip objektą, kuris gali būti stebimas atskirai, nėra sujungtas su kitais objektais. Pavyzdžiui, sveikieji skaičiai yra diskretieji objektai, tuo tarpu realieji skaičiai – nėra. Dažnai

diskretumo sąvoka priešpastatoma tolydumo ir ribos sąvokoms – viskas, kas nesusiję su

tolydumu ir riba, gali būti pavadinta diskrečiu. Mes naudojamės diskrečiąja matematika, kai skaičiuojame kokius nors objektus, kai tiriame ryšius tarp baigtinių ar skaičiųjų aibių, kai analizuojame procesus, sudarytus iš baigtinio skaičiaus žingsnių. Pagrindinė diskrečiosios matematikos reikšmės augimo priežastis yra ta, kad kompiuteriuose informacija yra saugoma ir apdirbama diskrečiuoju būdu.

Diskrečioji matematika yra daugelio matematikos ir teorinės informatikos sričių pagrindas. Jei norite suprasti šiuolaikinių kompiuterių architektūrą, programinę įrangą, komunikacijos sistemas, skaitmeninį signalų apdorojimą, informacijos teoriją, neuroninius tinklus, valdymo sistemas ir t. t., jūs turite naudotis bent trupučiu, o gal ir daug, diskrečiosios matematikos.

Diskrečioji matematika yra labai plati sritis. Į ją įeina, pavyzdžiui, tokios matematikos sritys kaip matematinė logika, aibių teorija, kombinatorika, grafų teorija, kodavimas, kriptografija, algoritmų teorija, baigtinių automatų teorija, formalių gramatikų teorija ir kitos.

Šis diskrečiosios matematikos kursas suteiks jums matematinės logikos, aibių teorijos, algoritmų teorijos ir kodavimo pagrindus.

  • Microsoft Word 137 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (4101 žodžiai)
  • Elytė
  • Diskrečioji matematika
    10 - 7 balsai (-ų)
Diskrečioji matematika. (2015 m. Vasario 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/diskrecioji-matematika.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 28 d. 10:06
×
104 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo